• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

kit yazilmasi

akif058

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
pa50 sd, Baglama
arkadaslar Kit nasi yazilir?
yani tuslardaki davul, darbuka, vs bunlari orya nasil yerlestirilip sifirdan kit yapilir?
birde kiitteki sesler nerden bulunur?
yoksa bunlari icin özel alet edevat mi lazim?

Cevap: kit yazilmasi

bilgisi olna gecekten yokmu ??

eğerki kendine has kit yapmak istiyorsan.
işlem şu sol kısımda olan prog bas ve şimdi normal dizil bir kit seç bu cardda olanda olabilir yada romda olanda olabilir.misal arap kit seçtik menü ikinci sayfaya gelip orada rom yazar onu crd olarak dewğiştirirsek cardda ki tonları kullana bilirsin.işlem şu.klvyede bir tuşa dokun ve atıyom dabruka yada davul batari vs sesi gelir sen bu sesi istediğin tını ile değiştire bilirsin rom yada crd yazanın altında zaten yer alır onu çevşrerek istediğin tınıyı koya bilirsin tabiki bu işlemi bütün tuşlara yada belirli tuşlara yapabilirsin alt seçeneklerde taranzpoze ve diğer ayarlar da mevcuttur istediğin tınıyı yakalaya bilmen için.her şey bittikten sonra write deyip kitin ismini istediğin gibi değiştirip kayd edebilirsin ve sonrasın da bu kitle ritimlerini yazabilirsin saygılar.

cevabun icin öncelikle teskkürler dedigini anladim, uyguladim.. isime yaricak

ama ben kiti zaten mvcut olan seslerle degilde disardan ses atarak.. misal kus sesi yada baska sesler orya nasi yerlestiririm. yani orgta yada herhangi bi kitte olmayan sesleri nasi orga kite atabilirim ?

onun için cardında boş yer o0lması şart.istediğin sampleyi diskete atıp yine program menü import sampleye gelip kmp ni yuklüyceksin ve cardı içinde yer alıcak .bunu tek olarakta kullana bilirsin kitinin içine atıpta kullana bilirsin. saqygılar.

cevabin icin tekrar tesekkürler
Card derken benim alet pa50 sd.
üsteki tariflerinin hepsi tutuyor
ama son yazdigin ...

Sample ses pa50 de olmadigina göre pa50 sd ile olmuyor anlamina mi gelior?

ewt malesef.onun için aletin kendi içindeki sampler ve seslerle bir şeyler yapabilirsin.

neyse
ginede bilgilerin icin tesekkürler