• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Koma verme ayarları

• Konbuyu başlatan Pitt
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 5
  • Görülen : 16K

Pitt

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Arakadaşlar pa 800 de soldaki switcten üç tuşa basıp üç tuşa koma veriyorum ama ama bu üç tuştan birinin komasını değişik vermek istiyorum yani kendime göre ayarlamak istiyorum bunun yolu nedir örneğin do mi ve sol notalarına komayı verdim diyelim sadece sol notasının değerini arttırmak istiyorum ama yapamıyorum.Yardımcı olursanız sevinirim.

SORU : PA-800 de koma sesinin gitmesini nasıl engelleyebilirim Koma gidiyor
CEVAP : şimdi mesela fa# ve si ye koma ver diyelim ki la çalıyoruz Komanın ses değiştirdiğinde gitmemesi için menu\mixer tuning ve alttan sub scaleye gir veya direk sayfada alttan sub scale ye de girebilirsin komayı önceden verdik
scale=equal
key=c ve quarter tone kutucuğunda tick olması gerekli
şimdi klavye resminin yanında kilit işareti var onun üstüne dokun ve kilitle kapanma işareti olacak açık işareti olmayacak sorunun çözülür eğer hala koma ses değiştirince gidiyorsa yukarda saydığım işlemleri baştan kontrol et

SORU : PA-800’e koma nasıl verilir.
CEVAP : ekranın altında scale yı göreceksiniz oraya bas orda tuşlar çıkacak istediğin tuşun üstüne basınız işlem tamamdır

SORU : PA-800 de nasıl kalıcı koma verebilirim.
CEVAP : --tempo tekerleğinin altındaki menu tuşuna bas.
--pad assign.switch tıkla.
--ekranın sol altında switch basarak yan sayfaya geçeceksin.
--"switch1" )))) "switch2" çıkacak, pitch benderin üzerindeki 1 ve 2.
--switch1 tıkla,""""quarter tone"""" bul ve tıkla.
--switch2 tıkla """"style drum mute""" bende bu ayarlı ritmin davul kitini susturup tekrar açabiliyorsun bu modla...istersen başka bir seçenek işaretle...
--eğer kayıt etmezsen orgu her açıp kapattığında yaparsın...o yüzden şimdi ekranın sağ üstünde ok var,tıkla ona ve """"write global-style setup"""" tıkla enter, enter de olay bitmiştir...artık swich bire basılı tut, sonra istediğin notaya ver...

İlgileriniz için teşekkür ederim anlattıklarınızı zaten yapıyorum.sorunum komanın nasıl verildiği veya ses değiştiğinde komanın da değişmesini engellemek değil.Şöyle anlatıyım scale c de iken bunu usere aldığımda tuşların üzerinde rakamlar çıkıyor bunları arttırıp azaltarak değişiklik yapabiliyorum.Ben bu konumu usere almadan c modunda iken si do re notalarına basıp komayı verdim diyelim ama sadece re notasını biraz daha yumuşatmak ve kulağıma göre değiştirmek istiyorum.Böyle bir şey mümkünmüdür.Çünkü parçayı alarken bu üçüncü notanın biraz daha farklı çıkması gerektiğini hissediyorum ama değiştiremiyorum.Teşekkürler.

Cevap: Koma verme ayarları

korg pa 3x 'te koma verdiğim zaman split halde sol tarafta akor verdiğim yerede koma geliyor. onu (menu-prefference- all track'ı, upper' track) yaparak düzeltiyorum ve kaydediyorum fakat kapatıp açtıktan sonra tekrar eski haline geliyor. onu kalıcı nasıl yapabilirim. şimdiden teşekkürler..

Cevap: Koma verme ayarları

Orku ilk actıgında menu peference den upper track yap ve ust tırnaktan global setup onu sec ve kayıt et sonra ilk ses bankındakı ilk 1 ci sesi sec ve tekrar aynı yere kayıt et işlem tamamdır artık gitmez kalıcı olarak kalır