• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Korg EC 5 Pedal Kontrol, hangi kablo?

mahsuni

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Arkadaslar Korg PA 60 Orgum var ve Korg EC 5 pedal aldim, Orga baglamak icin araya tam nasil bir kablo lazim?

Pedala bagli olan midi kablosu, Orgdaki Midi girisine uymuyor!

Cevap: Korg EC 5 Pedal Kontrol, hangi kablo?

korg pa 60 serisinde ec 5 pedal girişi yoktur hocam sadece i2 i3 i4s serilerinde vardır ec 5 pedal portu.. midi girişinden bağlanmaz giriş portu 7 pinlidir..

bence pedalı iade edip yerine korg fc 1 gibi tekli pedal alın

Evet pa60ta ec5 girişi yok tekli boss 5u gibi tek pedal takabilirsin.. ec5 pedalı kaça ve nerden aldığını öğrenebilirmiyim bende almayı düşünüyorumda..

Herhangi bir sustain pedalı alsak korg pa800 de kullanabilir miyiz ?

sustain pedal neredeyse 20 yıldan beri tüm klavyelerde kullanılabiliyor hocam.

Evet bir sürü çeşidi var ve kullanımı oldukça yaygın 20 liraya bile alan tanıyorum tabi kalite kalite...

EC-5 pedalı bende i30 da kullanmıştım giriş olarak org üzerinde ec-5 yazan özel girişi var aynı giriş pa80 pa800 1x 2x 3x hepsinde var pa60 da varmı bilmiyorum fakat ec-5 yazılı bir giriş yoksa yok demektir.

Yok o şekilde sadece 3 tane midi girişi var onlarada uymaz..

Selamlar, sustain pedallarda basit bir swiç (anahtar) devresi oluyor. Pedala basınca açılıyor yada kapanıyor. Her markanın kendi pedalı iyi olur ancak bazı orglarda pedal jakının polaritesini ayarlama menüsü var. Örneğin NC veya NO ( naturally closed- open) seçeneklerine göre pedala basınca veya basmayınca sustain yapıyor.
M audio' nun bir pedal modelini kullanıyorum. Altında bir seçme anahtarı var, kullandığınız org hangi düzende çalışıyorsa ona göre anahtarı seçiyorsunuz. Her klavyede kullanılsın diye yapılmış. Sağlıkla kalın.

sustain pedal neredeyse 20 yıldan beri tüm klavyelerde kullanılabiliyor hocam.

Kullanılıyorda hocam bazı cihazlarda gıcıklık vardır illa kendi ürünü olacak gibisinden ben o açıdan sormuştum örneğin atıyorum korga yamaha pedalı alıp taksak gibisinden, cevabı Sn. amattor vermiş, peki şöyle ucuz yollu önerebileceğiniz sustain pedal var mı klasik piyano tip.

Demonu Paylaş Yine Yarışma Yapalım mı ? Anket

• Evet

Oy: 17 65.4%
  • Kararsızım

Oy: 7 26.9%
  • Hayır

Oy: 2 7.7%

Delüxe üyelik Yapın sizinde olsun.. (Sunucu Ödemeleri için katkınız olsun)

Son kaynaklar

İyiki Doğdunuz :)

Geri