• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Korg i 30 süper set görüşleriniz?

mustafacamci1977

Moderator
Yönetici
Moderator
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Web sitesi
www.facebook.com
Enst.
ROLAND E-A7
bu sette hangı sesler var ve nekadar gerçege yakın ?
bu cıhazda cok canlı sesler edıtlenebılıyormus
boyle bır set varmı? sadece eskı cevo set var orgumda elımde murhen beyın gonderdıgı emo set ve korg i 30 süper set var ama dısketım olmadıgı ıcın henuz deneyemedım
sızın bu setler hakkında goruslerınız nedır ?
bu setlerde ne tur sesler var ?
orgda cevo yuklu ama duzensız
sesler alakasız
elektro ney balama zurna var ama zurnayla hıc alakası yok
tamamen gıcık bı ses
cevo yazıyor cogu rıtmlerde ama yarısından fazlasındada dıger setlerın ımı var orjınal cevo oldugundan suphelıyım duzenlı bır set yukleme nıyetındeyım
bu ıkı set hakkında goruslerınızı almak ıstıyorum
son olarakta bu ıkı setı bırden yukleme gıbı sansım varmı
ıyı akşamlar dılerım

Moderatör tarafında düzenlendi:
Cevap: Korg i 30 süper set görüşleriniz?

tamam abicim bıdaha soru falan sormuyorum

Arkadaşım hiç set peşinde kendini yorma, emo-tezcan seti yükle, taban set olarak kullan. Diğer setlerdende beğendiğin tek tük ses ritim varsa üzerine tek tek yükle. Bu setin ritimleri güzel, balanslarıda idare eder, ufak tefek düzenleme ile çok iyi duruma gelir. Diğer setlerin nerdeyse hepsi ritim açısından çöplük. Yani çöplük derken setlerin orjinalliği kalmamış. Kitler değiştirilmiş, balanslar abuk subuk. Eğer i30 da sample olsa güncel cihazlardan hiçbir farkı yok ve onlardan daha sağlam. Boyundan büyük cihaz.

aynen
tıpkı dedıgın gıbı yaptım
emo setı yukledım rıtmlerı gayet guzel
seslerıde kadır .tezcan ve emodan derledım ritmlerı tektek hangı kıtde ıyı ses verıyorsa edıt style kısmından uygun kıtı kaydettım
3 ayımı harcadım ama degdı
iyi çalışmalar dılerım

Birde yıldıray set var, bu setede göz atmanı tavsiye ederim. Alacağın ritimler olacağına eminim. Ayrıca kullanıyormusun bilmiyorum ama, i30 file editör programını google da aratırsan bulacaksın. Bilgisayar üzerinde kolayca arr, sty, prg ve kit değişimleri dahil tüm dizilimlerini yapabilirsin.

evet file editoru kullanıyorum
cok setı ınceledım ama yıldıray ıncelememıstım
onada bakacagım cok teşekkur ederım elbette ondanda en az 3 yada 4 rtim alırım
iyi çalısmalar esen kalın

arkadaşlar yaşadığım çevrede emo seti diskete dönüştüremiyorum çünkü disket sürücüsü bülamıyorum banada yardımcı olurmusunuz

bilgisayar tamırcılerınde flopy suruculer mevcut
onlardan cıkma bır surucu alıp pc ye takabılırsın takıldıgın yer olursa yaz buraya

bende 9 tane set var pc de 15-20 tane set var 1000 tane midi var mavilim mavilim 2 taylan emo cevo kadir prestij ayhan bor selim tamer hepsi var ama hepsini at çöpe drum ve perküsyonları yüksek gümbür gümbür 2/4 lü bir set bulamadım yeni aldım 2 aydır uğraşıyorum bizim burda 2/4 le düğün bitiriyorsun o yüzden 2/4 güçlü olması gerekiyor ama bulamadım biraz bilgi toparlayacam pa serisinden ritm editlemeye çalışacam inşallah birşeyler olur pek sanmıyorum ama deneyeceğim

Bende çok güzel i30 seti vardı kartsız pa80 setlerinden bile vahdeler 2-4 ler çevirip yüklemiştim fakat bulamadım forumda bi göz atın önceki paylaştıklarımdan bulabilirseniz işinizi göreceğinden eminim. Aşağıda başka i30 setleri var bi deneyin bakalım.

link: