• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Korg i3 orgum disket okumuyor

melankolicman

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Enst.
Korg pa800
Öncelikle selamun aleykum abilerim kardeslerim elimde korg i3 var disketide var tık tık tık ses geliyor ama disket okumuyor nedendir bana bir yardımcı olur musunuz

Cevap: Korg i3 orgum disket okumuyor

Normaldir bozulmuştur

Birde değişik ve sıfır formatlı bir diskete setini at öyle kullan bakalım çalışacakmı. Muhtemelen set disketini mıknatıslı alanlara veya hoparlör üstüne falan bıraktın ve içeriği hasar gördü. Kolay gelsin. Saygılarımla,

peki ağabeylerim ne yapma mı önerirsiniz ?

dısketlerının manyetık alandan bozulmus olma ıhtimalı var
eger baskasının dısketıylr deneme sansın varsa dene aynı netıceyı verırse dısket surucusu gozden gececek

usb surucusuyle degıstırsen yaptıgın masraf degermı degmezmı orası senın bılecegın ıs
eger ben bu orgu sevıyorum kullanmak ıstıyorum dersen yenı dısket surucusu yerıne usb surucusu taktır

tık tik diye ses geldigine göre muhtemelen disket sürücün bozuk olmayabilir. Disketin alt köşesinde manuel kilit ve diger alt köşesindede kapalı kilit war. Önce manuel olan kilidin kitli olup olmadıgını konrol et. O delik kapalı olacak. Böle iken yine hata veriosa diger ters köşedeki kilit yani açık olan deligi bant ile bantla böyle bi dene. Saglam bantla sürücüye sürdügünde takılıp içinde kalmasın. Küçük bi ihtimal..

tık tik diye ses geldigine göre muhtemelen disket sürücün bozuk olmayabilir. Disketin alt köşesinde manuel kilit ve diger alt köşesindede kapalı kilit war. Önce manuel olan kilidin kitli olup olmadıgını konrol et. O delik kapalı olacak. Böle iken yine hata veriosa diger ters köşedeki kilit yani açık olan deligi bant ile bantla böyle bi dene. Saglam bantla sürücüye sürdügünde takılıp içinde kalmasın. Küçük bi ihtimal..

Bu arkadasin söyledigi disket koruma kilidi yani yazmayı engeller.konuyla bir alakasi yoktur.

arkadsin yapmasi gereken sıfır bir disket alip ona firmat atmayi set midi vs.yuklemeyi denemesi lazim.eger format atmazsa diskete surucusu okuyucusu tozlanmistir.okuyucu kafanin tozunu pamuk yardimiyla temizleyerek tekrar denemesi lazim.%90 yine calismayqcaktir :) bir bilgisayarciya gidip eski cıkma siyah renk tercih sebebi olan disket suruculerden 5 -6 tane farkli model alip tek tek denemesi lazim. Yeni model sueuculerin cogu uyumlu degil ondan eski olsun dedim. Hadi kolay gelsin

üstadlarım verdiğiniz değerli bilgileriniz çok teşekkür ederim hepinizin dediğini tek tek uygulayacağım müzikle kalın ağabeylerim. =)

Bu arkadasin söyledigi disket koruma kilidi yani yazmayı engeller.konuyla bir alakasi yoktur.

arkadsin yapmasi gereken sıfır bir disket alip ona firmat atmayi set midi vs.yuklemeyi denemesi lazim.eger format atmazsa diskete surucusu okuyucusu tozlanmistir.okuyucu kafanin tozunu pamuk yardimiyla temizleyerek tekrar denemesi lazim.%90 yine calismayqcaktir :) bir bilgisayarciya gidip eski cıkma siyah renk tercih sebebi olan disket suruculerden 5 -6 tane farkli model alip tek tek denemesi lazim. Yeni model sueuculerin cogu uyumlu degil ondan eski olsun dedim. Hadi kolay gelsin

evet seninde açiklaman mantıklı. her ihtimali denemek lazım. Arkadaşın problemine benzer benimde başıma gelmişti 2sene önce. Sıfır disket alıp uzakta bir arkadaşa gönderdim. İ 3de set yüklenip bana geri geldiginde ben bu disketi orgda açamadım. Hatta bilgisayarda bile açamadık. Uzun ugraşıdan sonra ancak bahsettigim koruma kilidini bant ile kapattıktan sonra açıldı. neyse. Kolay gelsin. Saygılar

Peki ağabeylerim korg i3 kullananlar elinizde set disketleri varsa bana satabilir misiniz?