• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Korg İ3

Arda39TR

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Enst.
korg i3
Selamlar Arkadaşlar Daha Yeni Korg i3 Aldım kendime org Güzelmi birde ritim yüklemek istiyorum disketle disket okuyucu 55 tl alınca ritimleri programla falalnmı yukluyoruz yoksa direk klasorumu atıyoruz bir de orgta okuması için yapılan şeyleri söylermisiniz birde son olarak koma nasıl veriyoruz

i3 Korg un eski orgudur.. pa60 sample ilk orgudur.. valla koma yanılmıyorsam siz kendiniz alacaniz çıt çıtla .

Bendede var KORG İ3 koma ayarı Global menüsünden giriliyor ancak nedense kaydettiğimde devreye girmiyor Admin abimin dediği gibi bir kaç kişiye sorduğumda pedalla koma oluyor diye duydum ama GLOBAL menüsündede alternatifler var babayiğit abileri bu konuda bizi bilgilendirmesini isteriz elbette :) Senin soruna gelecek olursak Arda cım evet disketi DD disket olarak formatlayıp setleri klasörden çıkarıp direkman disketin içine atıyorsun sonra DİSK menüsünden LOAD ALL STYLES diyorsun yüklüyor. Benim bir sorumda ustalara şu olacak bu İ3 İS40 ın İ30 un ritim dosyalarınıda okuyormu

Peki Hocam bu koma olayı sadece pedallamı oluyor acaba, normalde cihazın içinde scale bölümünde bir kaç ayar mevcut ancak ben ordan mi üzeri çaldığım için do diyez ve fa diyeze koma verdiğimde koma devreye girmiyor. Kullandığımız cihazlar eski farkındayım bu konuda bilgili abiler bizi yanlız bırakmassalar seviniriz çok teşekkürler :)

Jack la yani çıt çıt la oluyor yanlış hatırlamıyorsam.. ben kullandım ama çok uzun zaman oldu..... Üzgünüm.