• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

korg i30 acil yardım

meyankolik

Gold
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
KORG PA900
selam arkadaşlar dün akşam i30 version 1,23 yüklerken hata oluştu orgu kapatım açıyım dedim açtım ekranda bişey yok mavi olarak kalıyo bom boş disket sürücü çalışıyo ama ekran bom boş alet kilitlendi.acil yardım lazım cuma günü program var ..:(

Cevap: korg i30 acil yardım

mustafa kardeşim ne işin var versiyonla falan hepsi aynı şey düzgün bir versiyorn os bul ilk önce birde sağlam disket yükle sonrada restore datayı yükle disk menüsünde os yüklemeyi pereset data load mı yapıyorsun

abi fabrika ayarlarını yüklemek istedim iki disket version 1.23 çünkü orgun üzerindeki ritim bankalarına kendi ritimlerimi yüklemişim gerekliydi senin seti yükleyemeden başıma gelene bak.deniyorum hiç birşey yok ekranda olmuyo

acil yardım arkadaşlar..

asagidaki linki tikla os disketlerini temiz yeni bir diskete cek orga yukle

sistem diskini yükle.o.s versiyon.varsa fabrika disketlerini de yükle

Arrange, play, global tuşlarına basılı tut ve klavyeyi aç. Bu fabrika ayarlarına geri dönmesini sağlar klavyenin.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Bir İ serisi için orga kısa devre yaptırmaktan söz ediyorlardı arkadaki iki çıkışı bir kablo ile birbirine temas ettirince org sıfırlanıyor - formatlanıyor diye birşey duymuştum ama size uygulayın demiyorum bu konuyu bilenler yada yapanlar bir açıklık getirsinler. Belki sizin sorununuzu çözecek şey olabilir belki org kısa devreden yanadabilir o yüzden şimdilik sakın denemeyin.

korg i30 başlangıç seti yükliyim dedim onuda yüklemiyorum hiç birşey yüklenmiyor ama disket dönüyor açıldığında yardım arkadaşlar..

yardım korgcular hiçbirşey fayda etmiyor 2 programım var 1di 2 oldu halletmessem bittim ..

dtl elektroniğe bir sor

Yeni işletim sistemi Yüklemesi

1. Disk sürücüsüne işletim sistemi disk yerleştirin.

2. Alet aç iken REC Holding / yazma ve

EXIT / NO düğmeleri bastır

3. Ekran işletim sistemi kimlik num gösterir -
ber (970956) ve yükleme otomatik olarak başlar.

4. Mesajı "Güncelleme Tamamlandı - Power Off" görünür
yüklenirken tamamlandı.

5. Alet kapatın ve yeniden açın.

Moderatör tarafında düzenlendi: