• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Korg ı30 mu yamaha a100trmı

Ali Nalbant

Süper Paylaşımcı
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
KORG PA300 pa600 pa900 pa3x
Hangısı daha ıyıdır ı30 hıc kullanmadım pıcbend bakımından rahat olacaganı dusunuruyorum koma nasıl verılıyor bılen arkadaslar yardımcı olabılırmı

Cevap: Korg ı30 mu yamaha a100trmı

ı30 hakkında pek bılgım yok yardımcı olurmusunuz

Tarzına bağlı dostum

Ben arabeskcıyım ama dugunler ıcın kullanılcak 900tlm var sen benı tanıyosun az cok naaptın org aldınmı

Ali ben a2000 alıcam i30u geç a1000 al derim görüsürüz dostum.

bende tam tersini söylüyorum a1000 ni tek kalemde geç i30 al diyorum.
a1000 kendi hoparlörleri üzerinde çok güzel sesi çıkan tesisatta da tam bir hayal kırıklığı yaşatan alet olarak tarihe geçmiştir.menüsü teknolojisi kullanımı çok güzeldir disketten direk ritim okutabilirsiniz çok ta ritim var amaaaa gel gelelim ses kalitesi berbat sönük bir alet ben 3 sene kullandım sonra korg i30 aldım ses kalitesi çok iyi düğün için birebir bir alet ritimleride yeterli fakat kullanımı zordur biraz yani biraz prof işi bir alet klavyesi kasası muhteşem tabi çok temizini bulmak lazım yoksa dokunmatik ekran ve swiçler problem yaratır eğer klavyede çok iyi değilsen yine sen a1000 al çünkü çok basit kullanımı sesi kötü ama gülü seven dikenine katlanır:)
not:ben a1000 den sonra i30 a bayılmıştım çok muhteşemdi gerçekten eğer korg i30 düşünürsen bir arkadaşımda var ankara da amatör evde kullanıyor türkiyede bulabileceğin en temiz i30 HD modeli yani orjinal harddiskli korg yazısının yanında HD yazıyor diğer daha eski modellerde hd yazısı yoktur sadece korg i30 yazar sağ tarafta panel üzerinde ve yanında bütün korg modellerinde kullanılan beşli orjinal korg marka ec5 beşli swiç pedalıda var bu pedalın ayakla basılan her düğmesine görev atayabilirsin örneğin birine atak ikinciye varyasyon değiştirme gibi koma vermeside çok basit ister pitch bend yanındaki iki assign swiç düğmesine veya yine ec5 pedaldaki düğmelerin birisine koma verme vazifesi atayabilirsin

Moderatör tarafında düzenlendi:

Xd9 plus mu alsam santor abı needersın bız korgtan baska kullanmadık ama bı 7ay kullanıcam