• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Korg I4S

luckyati

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Enst.
GEM WK4
Arkadaslar,Elimde Korg I4S var.Fakat icinde hicbir türkce Ritim ve ses yok.Acaba Alete nasil sesler ve ritimler yükleyebilirim.
Cevaplar icin simdiden herkese cok Tessekürler.
Almanyadan selamlar.:rolleyes:

Cevap: Korg I4S

korg i4s set yüklemen için bitane 2dd disket bulman lazım ritim yüklemen için yani en eski disketler varya şuan satılanlar değil daha eski onlardan bitane temin et yada normal disketlerin üstte açık olan tırnaklarını bantla kapat (öylede oluyor diyorlardı) sonra diskete indirdiğin i4s setini at onu orga tak disk load kısmından seti yükle hepsi bukadar kolay gelsin

eyvallah,arkadas.öyle bir disket bulmak zordur herhalde ama arastiracagim.acaba alternatif olarak bilgisayarla alet arasi bir baglanti da olabilirmi?mesela nette usb-midi kablosu görmüstüm.usb bilgisayara-,midi cihaza?
almanyadan selamlar.:eek:

eyvallah,arkadas.öyle bir disket bulmak zordur herhalde ama arastiracagim.acaba alternatif olarak bilgisayarla alet arasi bir baglanti da olabilirmi?mesela nette usb-midi kablosu görmüstüm.usb bilgisayara-,midi cihaza?
almanyadan selamlar.:eek:

iki cihaz arasında öyle bişey olduğunu duymuştum ama daha önce hiç demediğim için bilmiyorum i4s çok eski artık çok uğraştırıyor

Moderatör tarafında düzenlendi:

Midi kablosu sadece müzikal veri taşır. Herhangi bir veri aktaramazsın. Yani set, ses, ritim vs. yükleyemezsin. Alternatif olarak normal bir disket sürücü veya usb emülatör takılıp takılamayacağını araştırman lazım.