• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Korg KN 700 Oriental, KN 1000

Adrenalin

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Enst.
Technics kan 6500
Merhaba arkadaslar,
ben isvicrede yasiyorum ve Orgum Technics KN 6500 ile Türk muzikleri calmak ile mesgülüm. Yanliz ritimlerde ve seslerde problemler var, uyumsuz. Türkce indirmek icin aradim , bulamadim.

Simdi bakiyorum, Korg Pa 700 Oriental, ve Pa 1000. Pa 1000 almak istiyorum, zannederim daha büyük hafiza vs, var oldugunu.

Sorularim sunlar:
1. Yanliz bu Pa 1000 Oriental versioyonu yok, bu Pa 1000 alip, Türkce elementleri ona yükleyebilirmiyim?
2. Pa 700 International, ve Pa 700 Oriental Versionlarinda Fark sadece yüklenen programmidir?

saygilarimla
adnan

Merhabalar Adnan bey, PA 1000 çok geniş imkanları olan bir cihaz. Hafızasına sample enstrümanlar ve ritimler yüklenebilir. Türk enstrüman ve ritimlerin olduğu paketlere kısaca set diyoruz. Piyasada bircok ücretli ve ücretsiz türk set var. Yaptığınız müzik türüne göre demoları izleyerek veya tavsiyeyle set satın alabilir veya başta ücretsiz setler yükleyerek başlarsınız. Türkiyede satılanlarda CE set birlikte geliyor. Hatta setten bağımsız ayrı enstrüman yüklemek, ritim yüklemek mümkün. PA 1000 çok iyi cihaz. pa700 or ün tuş kalitesi biraz düşük, artı yanı scale (koma) tuşları olması. Pa 1000de de menüde scale ayarı var..Kolay gelsin.

pa1000 e de türk ritim setleri yüklenir.
pa700or de dahili yazılmiş CE set ritimler var diğerinede Türk elementleri yüklenebilir.

bizim forumda daha bir çok yerde var pa1000 set indir veya pa700 set indir yazin bir sürü bulup indirebilirsiniz
trakya müzik forumunda da bu bölüm var linlerini veriyorum tıklayın. .set dosyalarını orga yükleyip begendiğinizi kullanın.