• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Korg pa 300 ile ilgili neden paylaşım yok

• Konbuyu başlatan desmon
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 8
  • Görülen : 3K

desmon

Gold
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Yok
Korg Ailesi içinde pek yer bulmadı sanki, çokmu kötü...?

Cevap: Korg pa 300 ile ilgili neden paylaşım yok

Kötü bir cihaz değil.Henüz yeni bir klavye zamanla oturacaktır.

ya korg pa300 almayı düşünüyordum, aradığım bayi bile tavsiye etmiyoruz dedi

Arkadaşlar olacağı buydu bu firma neredeyse yılda bir model çıkarıp arkasında durmadıkça maalesef böyle oluyor.Eeeee bizlerde olduğumuz sürece (bizler derken Türkiye pazarından bahsediyorum) adamlar yılda 2 yada 3 çeşide bile çıkarırlar...Saygılarımla

Üstadlar org ve teknik bilgi anlamında acemiyim, mesela pcm nedir veya şöyle söyleyeyim pa 600 le neyi yapabilirim ama pa 300 le bunu yapamam...zahmet olmazssa biraz anlatabilirmisiniz...

saygılar...

Pa300 le yapamadığını pa600 lede yapamazsın. İş parmaklarda bitiyor. Böyle yaklaşmak lazım konuya. Amatörlerin teknik konulara fazla takılmaması gerekir. Önemli olan her türlü ritmi ve sesi barındıran, kullanımı kolay ve tabii ki güncel bir klavyeye sahip olmaktır. Bu özellikler pa300 de ve muadili olabilecek bir çok cihazda var. Önce içindekileri yiyip bitirip tüketmek lazım cihazın. Elektrosu daha iyiymiş veya zurnası daha kötüymüş bunlar amatör adama hiç birşey katmaz. Canlı örneğide benim.

hocam teşekkür ediyorum paylaşımınız için...yanlış anlaşıldı galiba acemiyim derken ben bir 15 yıl piyasada müzik yaptıktan sonra iişim gereği uzun süre müzikten uzak kaldım...org çalabiliyorum bilgisayarda zamanında amatörcede olsa kayıtla birazcık uğraşmıştım...ben şuan sıfır bir org alıp evde kendimce basit kayıtlar yapmak, dışarda da bir ekip oluşturmak...hani bu anlamda yeni teknolojiye karşı çok acemiyim...zamanında roland e40-roland em50 gibi orglar vardı şimdi artık dokunmatik ekran,son teknoloji...o yüzden sıfır alabileceğim pa 600 Qt ile pa 300 Tr arasındaki farkı bu yüzden istiyorum.. şimdiden yardımlarınız için teşekkürler... umarım kendimi anlatabilmişimdir

tavsiye ve temennileriniz için çok teşekkür ediyorum....sağlıcakla kalın R.İNCE ...

Bende bu aleti almayı düşünüyorum bakalım.