• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Korg pa 300 mü Pa600qt mi

• Konbuyu başlatan desmon
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 9
  • Görülen : 7K

desmon

Gold
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Yok
merhabalar arkadaşlar....

evde kullanmak için korg serisi bir org almaya karar verdim yalnız uzun süre kullanabileceğim bir org olmasını istiyorum...yeri geldiğinde bilgisayardan midi veya direkt kulaklık veya audio çıkışını kullanarak amatörce kayıtlar yapmak istiyorum. bulunduğum ilde korg bayisi olmasına rağmen bu gibi orglar getirmiyorlar, o yüzden sizlerin deneyiminden faydalanarak karar vermek daha mantıklı geldi...pa 300 yeni piyasaya çıkmış pek yorum falanda yapılmamış nasıl olduğu hakkında ve taksitle alabilecek durumdayım fakat 600 biraz bütçemin üstünde, eğer ki tavsiyelerde PA 600 daha fazla olursa ona göre karar vereceğim...korg Pa600 için 3-4 ay beklemem gerekecek almam için....

İlginiz ve Sabrınız için şimdiden teşekkürler

Moderatör tarafında düzenlendi:
Cevap: Korg pa 300 mü Pa600qt mi

korg pa300tr senin işine yaramaz arkadaşım sen bir tane pa600qt al o senin işine yarar pa300tr o kadar özelikli bir org değil sadece mp3 okuyor o da senin işine yaramaz 600qt de okuyor mp3 yani kayıtlar çalışmalar sondu kalitesi istiyosan 600qt al sana en iyi o org yarar

saygılarımla :)

teşekkür ediyorum tavsiyen için...gerçekten sizin gibi tecrübe sahibi müzisyen arkadaşların tavsiyesi çok faydalı olacaktır...

saygılar...

sevgili arkadaşım ben 2 yıla yakındır pa 600 kulanıyorum on numara 300 fiyatı ile 600 fiyatını kıyasladığınızda bile aradaki fark zaten bir şey anlatmaya gerek bırakmıyor kolay gelsin

evet bende pa 300 le roland bk_5 or arasında kalmıştım sağolsun arkadaşlar aydınlattı seçimim korgdan yana oldu sound kalitesi yönünden ancak pa 300 kapalı bi alet dediler sadece mp3 okuyormus pa 600 önerdiler bende pa 600 almaya karar verdim ancak desmon gibi bizar beklemem gerekecek finansman sorunları var neyse biraz daha bekleriz sabreden derviş hesabı :)

Bakınız şimdi güzel kardeşim bende evde kullanacağım diye sıfır pa500TR aldım ama aldığım zaman dışa açık klavye ile dışa kapalı klavye tabirlerini bilmiyordum duymuştum ama anlamını bilmiyordum, haaaa şu an klavyemden inan çok memnunum lakin benim gibi maymun iştahlı bir adam :) illaki arayış içine giriyor.Şimdiki bilgim 2 yıl önce olsa idi ne yapar ne eder kullanıcıya açık klavye alırdım.Allah kısmet ederse pa500TR kesinlikle elimde duracak ama bu zamanlarda bir tane pa800 alacağım....Birde kullanıcıya açık klavyenin tadını alacağım.Sende mutlaka kullanıcıya açık bir pa600 al.Aslında imkanın olsa kesinlikle pa800 derim lakin şunu da göz ardı etme bazı insanların elinde hiç sahne görmemiş senin benim gibi ev kullanıcılarında çokkk temiz pa80'de bulabilirsin.Sonuçta bu klavye bile evde size fazlası ile yeterde artar bile diye düşünüyorum.Saygılarımla...

Pa 80 e o parayı verene kadar pa 600 daha mantıklı geliyor sonuçta yeni teknoloji yanlız kafama takılan birşey var 3.500 liralık pa 600 de mikrofon girişi yok sonuçta korg'un profesyonel aranjör serisi bi org bence korg'un eksiklerinden birisi

korg pa80 en al kardeşim o senin işini mükemel görür mikrofon girşide var hem kullanıcıya açık sana yeter artar pa600qt den çok sağlam alet kasası daha sağlam benimde kullandığım şuan pa80 pa60qt yi neden almadım pa80 ne pek fark görmedim hatta pa80 daha üstünlük kuruyor bencede yani pa80 kullanıcısıyım ben bana düğünlerdede yetiyor evde çalışmalarımda'da yetiyor süper alet

Cevaplarınız için çok teşekkür ediyorum, Değerli tavsiyelerinizi bekliyorum... şu an piyasa araştırması yapıyorum pa300 pa 600 e göre 1200-1400 tl arası daha ucuz acaba ikinci el pa 600qt mi baksam

Kesinlikle ikinci el bir pa600 Qt almanı öneririm.