• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

KORG PA 500 TR (koma-pad ayarları anlatımı)

ZAFER 1983

Altın
Moderator
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
KORG PA 800 PA 500 TR
pa 500 tr kullanıcıları

pad ayarlarını değiştirmek için insan sesleri ve zılgıt v.s atamak için yapmanız gerekenler

isterseniz direk ekrandan pad yazan yere dokunun isterseniz menu tuşuna basıp pad as... yazan yere dokunun,karşımıza padlar çıkacak,ekranda dördüncü padın üzerinde küçük kilit işareti var ona dokunun kiliti açın,LOCAL seçin

pad 1 seçin bi daha dokunun org otomatik olarak pad seslerin bankalarını açacak,oradan herhangi bir sesi seçin altta 1 2 3 4 diye 4 adet ses bankası var 4.cü bankta zılgıt hopa v.s sesler var istediğiniz sesi seçin ve eit basınca sesi pad 1 e seçmiş oluyoruz,padları bu şekilde ayarladıktan sonra kilit göstergesine dokunup kiliti kapatıyoruz,artık biz padları değiştirene kadar padlar değişmez,kiliti kapatmayı unutmayın yoksa başka ses veya ritim seçince padlar silinir,

KOMA AYARI NASIL HAFIZAYA ALINIP PRATİK KULLANILIR

sürekli kullandığınız komayı hafızaya almak çok basittir,4 adet koma hafızası vardır,hangi tuşlara koma vermek istiyosanız koma görevini verin,4 adet hafıza tuşlarından hangisine kayıt etmek istiyorsanız o tuşa biraz basılı tutun org o komayı hafızaya alacaktır,bu şekilde sık sık kullandığınız komaları hafızaya atabilir pratik bi şekilde kullanabilirsiniz

SCALE KOMA TUŞLARININ DEĞERİNİ DÜŞÜRME

scale tuşlarının yani koma tuşlarının değerlerini nasıl düşürebilirim sorusuna cevaben

media tuşunun yanındaki GLOBAL tuşuna basınız,general control seçin,ekranın altınca SCALE yazısına dokunun şimdi karşımıza koma ayarlarının değerleri çıkacak hangi tuşun değerini düşürmek istiyorsanız o tuşu seçin tempo tekerleği ile değerini düşürün,sonra hafızaya almak için üst köşede bulunan ok işaretine dokunun,WRİTE GLOBAL seçin yes enter bu kadar

kolay gelsin

Moderatör tarafında düzenlendi:
Cevap: KORG PA 500 TR (pad ayarları anlatımı)

paylaşım için teşekkürler,
pa500 insan ses ve efeklerini okumuyor

paylaşım için teşekkürler,
pa500 insan ses ve efeklerini okumuyor

hocam pa500tr kendi içerisindeki yani cihazın içinde ne varsa onu kullanabilirsiniz,dışarıdan ses yüklenmiyo maalesef

Moderatör tarafında düzenlendi:

tamamdır zafer bey,
bizlere çok faydalı oluyorsunuz Allah razı olsun

Cevap: KORG PA 500 TR (koma-pad ayarları anlatımı)

bir şey daha var arkadaslr coguzaman bilinmez be.... örnegim orgumuz calıyyoken sistem hata verdi ( benim cogu zman basıma gelir hele de ne oldugu belli olmayan pa800 ritimleri yukledgmde) ritimi stop ettik fakat bazı seyler takılı kalır ve sesler gelmeye dvmö eder bunu da sadece orgu kapatıp acarak düzeltebiliyoruz . fakat bunun daha kısa yolu var shift tusuna basılı tutup start stop tusuna basıp bırakın.....

Tutturmuşlar bir insan sesi ibo son ki üç dört diyince düğün bitiyormu
yada sahne bütün iş sende bitiyor
bu orgu geliştirmemize yardım eden zafer beye sonsuz teşekkürler
tüm adminler adına

slm hocam ben deniz k.maraştayım aynnen insan sesleri konusunda ve 2/4lerde randıman alamıyorum şu ince ayarların nerede olduğunu bilmek istiyorum bende uğraşmak istiyorum yardımcı olurmusun tş

tessekurler

tesekkkurler