• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

korg pa 55 mi pa 500 mü

memo63005

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Yok
lütfen üstadlar bilgi veriniz. ikinci el pa 55 mi ikinci el pa 500 mü hangisi ses ve ritim vede sağlamlık yönünden iyi... şimdiden bilgileriniz için tşkr ederim.

Cevap: korg pa 55 mi pa 500 mü

kardeşim bence pa55 al yada pa80 al. pa500 teknoloji olarak yeni alet lakin iş canlı sahne kullanımına geldimi aletten zevk alamazsın tesisat saundu berbat, çok çok iyi tesisat gerek eğer aleti alırsan kalite cihazlarda alman gerek.birde alette yenilinik yok sample atılmıyo kısa bir süre sonra sıkar seni.

Evde kendince birşeyler yapacaksan hiç düşünme pa500tr al, eğer sahneye falan çıkarsan pa55tr ya da pa80 al kosovalı abimizin dediği gibi.

Sağlamlık yönünden ikiside berbat. ama pa55 eski alet, ben tuşesini begenmiyorum, eski olduğu için seti daha coktur diye düşünüyorum, yenisi eskisi farketmez arıza çıkarır pa 500 e gelirsek yeni alet pa 55e göre güncel sound ve setler ben ikisi arasında kalsam pa 500 alırdım...

arkadaşlar ben sadece hobi olarak evde kullanıyorum
sahne falan yok

pa55 1700-2000 tl
pa500 2000-2500 tl ikinci elleri

ikiside sample okumaz içlerinde sample sesler var ama editleme yaparım dersen sorun yok demektir..bi zaman benim gibi sabahtan akşama kadar orgun başında oturup ses editleme yapmak istersen hiç sorun yok demektir.
yinede karar ve cep sizin...

saygılar

arada bi farkla pa 55 tr üstün nedir o fark dersen,pa 55 tr davulları çok sert gümbür gümbür,500 trnin davulları biraz yumuşak,pa 55 tr davulları kulakları patlatır 500 tr adamı tepelemez,

bana kalırsa pa 500 tr derim,
sonuçta ikiside sample alan cihazlar değil

teşekkürler dostlar