• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

korg pa 55 restore komple set indir ..piyanistken...

Cevap: korg pa 55 restore ..piyanistken...

hocam setinizi yükledim gerçektende güzel rtmler var,özellikle doğu yöresi için halaylar muhteşem,ellerinize sağlık,emeklerinize sağlık çok teşekkürler

benim için önemli olan paylaşmak sağolun .ben teşekkür ederim yorumlarınız için....

tekrar selam herkese.. bu 5 disketin 1.sini yüklerken 'Original files protected' ve 'Press Exit' uyarıları geliyor ve bir türlü yüklemeyi başaramıyorum. FD'nin içindeki Backup1 ve Style dosyalarını görüyor ama Load için F2'ye basınca yüklemiyor.. yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum...saygılar..

tekrar selam herkese.. bu 5 disketin 1.sini yüklerken 'Original files protected' ve 'Press Exit' uyarıları geliyor ve bir türlü yüklemeyi başaramıyorum. FD'nin içindeki Backup1 ve Style dosyalarını görüyor ama Load için F2'ye basınca yüklemiyor.. yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum...saygılar..

hocam restore disketlerini yüklemek için izleyeceğiniz yol

RESTORE DATA (FABRİKA AYARLARINA DÖNMEK)

Bu komut,Backup Data komutu ile işleyen,dahili fabrika datasının backup' ını restore eder.

Dikkat: Datayı restore ederken klavyeyi çalmayınız,ve Disk modu içinde kalınız.Wait/Bekle mesajı
kayboluncaya kadar ve WRITE/DISK IN USE LED' i sönünceye kadar bekleyiniz.

1. disk tuşuna basıyoruz,,page tuşlarıyla ilerliyoruz 8 inci sayafaya geliyoruz,karşımıza restore data yazısı çıkınca restore datayı seçiyoruz
2. Insert backup disk#1 and press Enter mesajı görünür.İlk backup disketini takınız ve ENTER’ a basınız.
3. Are you sure mesajı görünür.Devam etmek için ENTER’ a,vazgeçmek için EXIT’ e basınız.
4. İlk disket okununcaya kadar bekleyiniz.Şu mesaj görünecektir: Insert backup disk#2 and press Enter.
İkinci disketi takınız ve ENTER' a basınız..
5. #3,#4 ve #5 numaralı backup disketler içinde aynı işlemleri yapınız.#5 numaralı backup disket yüklendiğinde,
backup data dahili hafıza içinde restore edilmiş olacaktır.
Not:Son disket yüklendikten sonra,Missing some files mesajı görülebilir.Bu bazı User datalara işaret
edebilir,ancak bir problem yaratmaz.EXIT' e basınız.
6. Wait/Bekle mesajı kaybolduğunda,ve WRITE/DISK IN USE LED söndüğünde,aleti kapatınız, sonra
yeniden açınız.

kolay gelsin

Moderatör tarafında düzenlendi:

yüklemeyi yanlış yapıyosunuz hocam,,restore disklerini yüklerken f2 load basmıyoruz,,restore datadan yüklüyoruz,,

Yardım mesajlarınız için çok teşekkürler.. deneyeceğim.. birde Jazz ve Traditional gibi pek kullanmadığım batı ritimlerinin olduğu yerlere disketten Türk ritimlerini nasıl yükleyebileceğimi yazabilirseniz çok memnun olurum.. saygılarımla...

Yardım mesajlarınız için çok teşekkürler.. deneyeceğim.. birde Jazz ve Traditional gibi pek kullanmadığım batı ritimlerinin olduğu yerlere disketten Türk ritimlerini nasıl yükleyebileceğimi yazabilirseniz çok memnun olurum.. saygılarımla...

KORG PA 55 TR FABRİKASYON (BATI) RTMLERİNİN YERİNE TÜRK RTMLERİ YÜKLEMEK

ilk önce yapmamız gereken,disk tuşuna basıyoruz page tuşlarıyla ilerliyoruz sayfa 9 a geliyoruz karşımıza styl factor yazısı cıkacak on konumundan off konumuna getiriyoruz

1. Disk Modundayız >Load > F1 (fd seçin) *.Set 'i seçin) >Open >Style >
2. Karşınıza User1.sty,User2.sty,User3.sty uzantılı 3 dosya gelecek.. işte ritmleriniz bunların içerisinde.. Seçin birisini. >Open >Şu an karşınızda ritmlerin görüntülenmiş olması gerekiyor.. İstediğinizi kafanıza uyanı seçin >Şimdi size nereye yerleştirmek istediğinizi soracak seçim sizin.. istediğiniz bir yer seçin buradan..>Enter >Enter
Evet istediğiniz tüm ritmleri bu şekilde kendinize göre sıralayıp yerleştirebilirsiniz..Yükleme işleminiz bittikten sonra
3. Dısk Modundayız >SAVE>Ekrana "Newname.Set" şeklinde gelmiş olan yazıyı Tempo/Value ve +,- butonlarını kullanarak dilediğiniz ismi verin. >Enter >Enter..
Setiniz kullanıma hazırdır..

Moderatör tarafında düzenlendi:

Açıklamalarınız için tekrar çok teşekkürler.. bu seti orguma yükledim, ses ve ritimler çok ama çok güzelleşti.. ancak yeni ritimlerin 4 nolu varyasyanu yok, sadece 1,2 ve 3. varsyonları var, 4 noluya bir türlü geçmiyor.. bu normal mi? sizde de benzer bir sorun oldu mu? saygılar... Levent

hocam bazı rtmlerin varyasyonları yok normal,,rtm yazılırken varyasyon verilmemiş bazılarına,2 varyasyon ve 3 varyasyon var bazılarında