• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

korg pa 55 sıfırlama acil yardım

• Konbuyu başlatan sol
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 14
  • Görülen : 8K

sol

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
KORG PA 55 TR
slm arkadaslar korg pa 55 kullanıcılarından cok acil yardıma ıhtıyacım var bana bılgıverebılecek arkadaslarara sımdıden tskler benım sorunum korg pa 55 e yenı bır set yukledık setı yukledıkten sonra koma veremıyoruz ve ayarlardan bunu duzelttıkten sonra hersey eskı halıne gelıyor user 3 tekı rıtımlerı acılmıyor orku tamamen sıfırlamak ıstıyorum yapan arkadas baya bır karıstırdı heralde baska sette yuklesem user 3 tekı rıtımler gıtmıyor ben sıfırladıgımı zannedıyordum bıldıyımkadarıyla 5 dısk ketle format attım ama user 3 tekıler hala duruyor bu nasıl bır sorun dur ne yapmam gerekır orgu sıfırlamak ıstıyorum bana yardımcı olursanız cok memnun olurum arkadaslar

Cevap: korg pa 55 sıfırlama acil yardım

değerli arkadaşlar korg pa 55 tr kullanıcıları genelde orga format atarken lazım olan bu gerekli bilgileri çok arıyo,
o yüzden paylaşma gereği duydum,

RESTORE DATA (FABRİKA AYARLARINA DÖNMEK)

Bu komut,Backup Data komutu ile işleyen,dahili fabrika datasının backup' ını restore eder.

Dikkat: Datayı restore ederken klavyeyi çalmayınız,ve Disk modu içinde kalınız.Wait/Bekle mesajı
kayboluncaya kadar ve WRITE/DISK IN USE LED' i sönünceye kadar bekleyiniz.

1. disk tuşuna basıyoruz,,page tuşlarıyla ilerliyoruz 8 inci sayafaya geliyoruz,karşımıza restore data yazısı çıkınca restore datayı seçiyoruz
2. Insert backup disk#1 and press Enter mesajı görünür.İlk backup disketini takınız ve ENTER’ a basınız.
3. Are you sure mesajı görünür.Devam etmek için ENTER’ a,vazgeçmek için EXIT’ e basınız.
4. İlk disket okununcaya kadar bekleyiniz.Şu mesaj görünecektir: Insert backup disk#2 and press Enter.
İkinci disketi takınız ve ENTER' a basınız..
5. #3,#4 ve #5 numaralı backup disketler içinde aynı işlemleri yapınız.#5 numaralı backup disket yüklendiğinde,
backup data dahili hafıza içinde restore edilmiş olacaktır.
Not:Son disket yüklendikten sonra,Missing some files mesajı görülebilir.Bu bazı User datalara işaret
edebilir,ancak bir problem yaratmaz.EXIT' e basınız.
6. Wait/Bekle mesajı kaybolduğunda,ve WRITE/DISK IN USE LED söndüğünde,aleti kapatınız, sonra
yeniden açınız.

Korg Pa55 TR Türkçe Kullanma Kılavuzu sayfa 240

OS YÜKLEME(İŞLETİM SİSTEMİ YÜKLEME)

SHIFT düğmesini basılı tutarak ve ENTER ve EXIT düğmelerine aynı anda basarak Pa55Tr'nizde yüklü
mevcut işletim sisteminin versiyonunu görebilirsiniz. İşletim sistemi versiyonu ekranda görünecektir.
Ekrandan çıkmak için EXIT'e basabilirsiniz.
Yeni sistemi yüklemek için şu işlemleri yapınız:
1. Üç işletim sistemi dosyasını boş MS-DOS formatlı HD tipi diskete kopyalayın. Gerekli dosyalar şunlardır:
• OSPa55Tr.LZX
• Bpa55Tr.SYS
• NBPa55Tr.SYS
2. Enstrümanı kapatın ve disket sürücüsüne işletim sistemi disketini yerleştirin.
3. Enstrümanı açın. Ekranda işletim sistemini yükleme onay görüntüsü çıkacaktır.
4. Yüklemek için ENTER düğmesine, işlemi iptal için EXIT düğmesine basın. ENTER'a basmanız halinde
yükleme bitene kadar beklemelisiniz. İşletim sistemi yüklemeyi bitirince disketi çıkartıp herhangi bir
düğmeye basmanızı isteyen bir mesaj görüntülenecektir.
5. Disketi çıkartıp herhangi bir düğmeye basınız.

BU BİLGİLER alıntıdır zafer1983 den:)

piyanist53 yardımların için tsk ama ben bunu denedim hicbir sekılde user 3tekıler gıtmedı sebebı nedır acaba

slm arkadaslar korg pa 55 kullanıcılarından cok acil yardıma ıhtıyacım var bana bılgıverebılecek arkadaslarara sımdıden tskler benım sorunum korg pa 55 e yenı bır set yukledık setı yukledıkten sonra koma veremıyoruz ve ayarlardan bunu duzelttıkten sonra hersey eskı halıne gelıyor user 3 tekı rıtımlerı acılmıyor orku tamamen sıfırlamak ıstıyorum yapan arkadas baya bır karıstırdı heralde baska sette yuklesem user 3 tekı rıtımler gıtmıyor ben sıfırladıgımı zannedıyordum bıldıyımkadarıyla 5 dısk ketle format attım ama user 3 tekıler hala duruyor bu nasıl bır sorun dur ne yapmam gerekır orgu sıfırlamak ıstıyorum bana yardımcı olursanız cok memnun olurum arkadaslar

hocam elinizdeki pa 55 tr os dosyasındanda kaynaklanabilir,başka os dosyası deneyin,bazen dosyalar bozuk olabiliyor,
yüklemeyi şu şekilde yapınız,ilk önce 5 disketi yükleyin sırasıyla sonra işletim sistemi versiyon 1.2 yi yükleyin,
aşağıdaki linkten indirin pa 55 tr os dosyalarını bunları bi deneyin sorun kalmayacaktır

FERAZA yardımlarından dolayı tesekkur ederım bıde bunu denıycem işşallah olur sorunun tam olarak neden kaynaklandıgını anlayamadım ama hersey o setı yukledıkten sonra oldu

FERAZA yardımlarından dolayı tesekkur ederım bıde bunu denıycem işşallah olur sorunun tam olarak neden kaynaklandıgını anlayamadım ama hersey o setı yukledıkten sonra oldu

abi o seti bir daha yükleme sakın galiba virüs kapmış veya bozulmuş,yada elinizdeki bakuplar format bakuplarında sorun var,yoksa imkanı yok sıfırlanmaması için kolay gelsin

feraza kardes denedım olmadı haklısın galıba setı yuklemıycemde orgu sıfırlayamıyorum ne yapmam lazım acaba benmı yanlıs bırsey yapıyorum senın paylastıgın barkupları denemıstım bu yolladıgınıda denedım olmadı ne yapmam gerekıyor delırıcem kardes ya

hocam beni bi ekle,piyanist.83@hotmail.com,

beraber bi deneyelim

tmm zafer kardes ekledım allah senden razı olsun kafayı yıyecektım kardes gercekten

meraba SOL kardes orgun problemini cozebildin mi cunkun ayni problem bende de var sadeki user2 de ve nasil cozdun paylasim icin tesekkurler