• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

KORG PA 80 mi Pa 600 mu ? Seçim?

byirfan

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
i30
Merhaba arkadaşlar,

yeni bir cihaz almayı düşünüyorum korg pa 80 ile pa 600 arasında kararsız kaldım sizler beni bilgiler ile aydınlatarak yön verirseniz daha iyi olacağını umuyorum.
Şuan pa 800 arasına pa 600 un fiyat olarak bayağa fark var sanırım ama temiz bir pa 80 ile pek fark yok sanırım bu yüzden 600 almayı düşünmekteyim ,

ayrıca pa 600 sorunsuz şekilde pa800 ,x2 ritimleri okuyormuş doğrumu ?

ve sample ler tek tek yüklenmiyormuş sanırım ?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Cevap: KORG PA 80 mi Pa 600 mu ? Seçim?

Ben pa80 yada p600 daha iyi demicem soruna başka yönden cevap vericem elektironik aletlerin ortalama kullanım ömrü 10 yıldır 15te gider 20de gider ama standartı 10 yıldır içindeki elektronik parçaların kondanstör direnç entegra gibi parçalarında ömrü vardır bu yüzden standart olarak 10 yıl koymuş adamlar kullanma klavuzlarında da yazar benim bildiğim pa80ler 10 yılı geçti onun için sıfır pa 600 almak çok daha mantıklı geliyor ama şuda var tabi sıfır ille 10 yıl bozulmıcak diye bir kaide yok ama ben olsam pa80 daha iyi oldunu bilsemde sırf pa600 yeni diye pa 600 alırım sıfır mal her zaman iyidir sorun çıkarma yüzdesi daha düşüktür.

teşekkürler başka yorum yazacak arkadaşlar varsa onlarıda dinlemek isterim.

pa600 pa80 a göre daha yeni ve güncel bi alet. bn pa600 alın derim. daha iyi olduğu için değil daha yeni olduğu için. tufan abime katılıyorum

hocam hiç düşünme pa 600 al. 1. sıfır alet ve garantili 2. hesaplı. mp3 çalıyor. pa serisi setleri okuyor. (96 mb ram geçmemek kaydıyla ). usb 2.0 gayet hızlı. 1 dk. 6 sn de açılıyor. 2 dk. format atıyor. azami 3 dk. da set yüklüyor. ekranı çok güzel 7 inç. sağlam bir setle on numara alet. avrupa sesleri zaten fena söylemeye gerek yok. yamaha soundunu fazlasıyla tutuyor. test ettik bunu bizzat. kendi hoparlörleri pa 800 den biraz daha düşük. oda üzerindeki hoparlörler yanılmıyorsam 15 watt 4 ohm. pa 800 dekiler 25 watt 4 ohm bundan kaynaklı ses kalitesi olabilir diye düşünüyorum.. joystick pa 3x ile aynı yapıda. bence çok kullanışlı. parasına göre gayet doyurucu bir alet.

teşekkürler arkadaşlar ilgiliniz için farklı yorum yapacak arkadaşlar varsa onlarıda dinlemek isterim.

birde arkadaşlar menşei olarak çin üretimi mi? bu ürün sağlamlık olarak dayanaklımı acaba?

Kasa olarak bakarsan pa80 sağlam ama güncel alet değil bu bir gerçek gerçi ben kullanıyorum şuan 800 e bile değişmem içindeki seti itibari ile ama tabiki pa600 yeni çıktı 0 alet güncel ama bence biraz daha bekleyin eğer pa600 almaya karar verirseniz aletin biraz süresi var şuan ham durumda çalışmalar ortaya çıktıkta kararınız netleşir.

bende çok temiz pa80 var takasa verip pa600 alacağım.
neden? teknoloji üstünlüğünden..

ben pa 80 nimi ancak ve ancak 800 le değişirim gerisi yalan olur...buda benden sana bir tiyo...

yorumlar için teşekkürler arkadaşlar farklı yorum katmak isteyenleride dinlemek isterim , ayrıca güncel pa600 çalışması olanıda demo niyetine dinlemek isterim.

x2 ritimi okuduğu doğrumu acaba ?
ve sample ler tek tek yüklenmiyormuş sanırım ?