• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Korg PA 800 HAKKINDA YARDIM ÜSTADLAR

firtinayassin

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
yamaha tyros 2
İkinci el pa800 alacaz. alırken nelere dikkat etmemiz gerekiyor. nelere bakmalıyız. şimdiden teşekkür ederim yardımlarınız için

Cevap: Korg PA 800 HAKKINDA YARDIM ÜSTADLAR

kardesım son versıyon olup olmadıgına bak serı numarasının ılk 3 harfi 600 ise son versıyon dur kac yılk cıhaz ona bak ekranına ozelllkle bakman lazım çizikllıgı pek onemlı degıl alet sağlam olduktan snra bıde alırkn 1 saaat falan cıhazı çal kontrol yap

org temiz olduktan sonra versiyon 1 2 farketmez,versiyon 1 ler ilk çıkan 800 ler olduğu için biraz daha yıpranıktır,
orgun ramında ekranında tuşlarda sıkıntı yoksa sorun yok demektir,

ptch benderide kontrol edin,özellikle arabix yaylı veya normal yaylı sesinde ptchbenderin kaçırıp kaçırmadığı daha net anlaşılır,
faturalı olmasına bence çok dikkat edin,malum hırsızlık dolandırıcılık aldı başını gitti,en azından elinizde en büyük delil olur fatura,faturasız org ile sıkıntı da yaşayabilirsiniz,çalıntıda olabilir,

versiyon 1 ler seri numarasının ilk 3 rakamı 301 302 vs dir
versiyon 2 lerin seri numarasının ilk 3 rakamı 601 602 vs dir

Moderatör tarafında düzenlendi:

bana göre pa800 alırken dikkat edilecek noktalar şunlardır;

1- dokunmatik ekranda çatlak varmı yoksa ekran menüleri tam olarak çalışıyormu .(kalibrasyon hatası dışında)

2- ram'de sorun varmı.? kontrolü için style ve sampleleri dinleyerek fikir edinebilirsin cızırtılı cuzurtulu durumlarda cihaz yeni bir ram istiyor demektir. satıcı sana cihazı kaç mb ram olarak satıyor bunuda kontrol edebilirsin. style play modundayken / sound / record/ açılan ekranda altta bulunan sampling info tıkla / sağ üst köşede ram bank verileri vardır. cihaz 64 mb ise (kb değeri için 1024 ile çarp çıkan sonucu 1024 ile çarpıp byte durumunu sorgulayabilirsin) 128 mb ise X 1024 (kb) x 1024 (byte) çıkan sonuç ram'in kapasitesidir. eğer set yüklüyse kalan kapasite üzerindende hesaplama yapabilirsin.

3- tuşeler, butonlar ve pitchbender, usb giriş portu çalışıyormu test edebilirsin

4- pa 800 de görünüm çok önemlidir çarpmadan düşürmeden dolayı çizik olmamasına dikkat et

seri numarası neresinde yazıyor aletin . ben hiç dikkat etmedim seri numarasına.

arkasnda yazar power dugmesnın oldugu yerde

seri numarası neresinde yazıyor aletin . ben hiç dikkat etmedim seri numarasına.

seri numarasını dtl servisinden herhangi bi işlem görmüşmü sorgulatabilirsin. servis gerektiren bi sorun yaşanmışsa dtl ye mutlaka uğramıştır. seri numarasını ver sorgulama sonunda işlem görülmedi derlerse için daha çok rahat olsun kardeşim.