• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Korg Pa 800 Kullanılan Ram Boyutunu Görme Ve Sts Kaydetme

Cevap: Korg Pa 800 Kullanılan Ram Boyutunu Görme Ve Sts Kaydetme

Çetin kardeşim pa800 dede aynı 80 deki gibidir farklı bi ayarı yoktur ancak şöyle olabilir taktığınız usb nizde virüs olabilir bu virüs bazen hiç bi işlem yapmaya izin vermez şarkı kendiliğinden atlama yapar ikinci song a geçmez transpose yapamazsınız tempoyu değiştiremezsiniz bu tür şeyler olabilir yada çaldığınız midinin yapısı pa800 e uygun değildir oda işlem yapmayı engeller şsterseniz usb nizi biçimlendirin midilerini tekrardan atın öyle bi deneme yapın

Çetin kardeşim pa800 dede aynı 80 deki gibidir farklı bi ayarı yoktur ancak şöyle olabilir taktığınız usb nizde virüs olabilir bu virüs bazen hiç bi işlem yapmaya izin vermez şarkı kendiliğinden atlama yapar ikinci song a geçmez transpose yapamazsınız tempoyu değiştiremezsiniz bu tür şeyler olabilir yada çaldığınız midinin yapısı pa800 e uygun değildir oda işlem yapmayı engeller şsterseniz usb nizi biçimlendirin midilerini tekrardan atın öyle bi deneme yapın

Kullanığım midiler genel olarak pa80 midileri zaten pa800 olmayabilir, eğerki 800 de yazılmış midi bulursam o şekil deneyeceğim,teşekkür ederim...

Öncelikle hayırlı olsun, Ben yaklaşık 4 ay önce pa800 aldım
ramde kalan boyutu öğrenmek için soun-record-samplin info da görebilirsiniz.
sts kaydetmek için ritim secili iken sts bölümünden stsleri secip üstteki tırnaktan write yaptığınızda olması lazım tam emin değilim... syg.

Teşekkür ederim hocam sts leri sizin dediğiniz şekilde kaydedebiliyorum. Ram boyutunu da saniye olarak gösteriyor 8 sn kalmış nasıl sizce?

sn altında byts olarak yazar, 6787898 gibi byt olarak gösterir
mb olarak sonundan biraz sıfır atınca anlayiblirisniz Mesela 680000 6.8mb gibi
soun record sampling üst tırnaktan delete seceneiğini secerseniz, all sample derseniz oradaki rakımın yaklaşık, 670000 olacağını görürsünüz buda 64mb olarak görülür, Ama bunu yaparsanız orgtaki tüm sampleleri silersiniz, Dikkat.:) sample silmeyide öğrenmiş oldunuz. Ben 70mb set bile yükledeiğim oluyor, Fakat kimse tavsiye etmiyor:)
Ayrıca 16dk olan os versiyonunu yüklemenizi tavsiye ederim çok işe yarıyor..

Available Memory Mono Time 8sn yazıyor Bytes da 840052 görünüyor hocam. Sonuç olarak nedir ben anlamadım 80 Mb mı olmuş :eek:

arkadaşlar ben de sizlerden mümkünse türkü seti olarak en ideali ney bulabiriz batı ritimli ben de çok olmadı pa 800 alalı ama güzel bir türkü seti edinemedim ilginize

sts kaydetmek için: sts eklemek isteiğin rtimi seç; daha sonra han gi sesi yada sesleri istiyorsan (performans setten yada özel oluşturmak istediğin başka bir gurup varsabonları belirle hatta istiyorsan efekt ve ekoları filan ayarla ve ekrannın sağ üst köşes,ndeki tırnağı tıkla ve oradaki write the sts tıkla.. işlem tamam

sts kaydetmek için: sts eklemek isteiğin rtimi seç; daha sonra han gi sesi yada sesleri istiyorsan (performans setten yada özel oluşturmak istediğin başka bir gurup varsabonları belirle hatta istiyorsan efekt ve ekoları filan ayarla ve ekrannın sağ üst köşes,ndeki tırnağı tıkla ve oradaki write the sts tıkla.. işlem tamam

Daha pratik yol ritim seçili iken istediğimiz sesi seçiyoruz shift tuşuna basılı tutarken sesi hangi sts tuşuna atamak istiyorsak o tuşa basıyoruz o kadar(ekran style play modunda olacak)