• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Korg pa 800 yardım lütfen

baba157

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Yok
Üstadlarım kolay ben bir 800 de ses menüsünde 40 tane ses aldigini gordum ama benimkinde 16 ses var performan bank1 mesela 40 tane ses var ama ben 16 tane var bunun sebebi nedir nasıl çöze bilirim veya bu set viruslu mu 256 lık ram taktim ama 256 lik set kullanamiyorum sebebi bu herhalde nasıl coze bilirim bu durumu yardım....

Cevap: Korg pa 800 yardım lütfen

Bilen yada yardımcı olucak kimse yok mu

Sayın arkadaşım aletin asıl sound bankasındaki ses sayısı farklı,performans banklarındaki ses sayıları farklıdır.Sen asıl sound bank yani asıl ses hafızasındaki ses sayılarına bak.Ayrıca ses sayıları seni yanıltmasın bazı seslerin mb.olarak ses hacmi küçük,bazı seslerin mb.olarak ses hacmi büyüktür.Bazı setlerde 64 mb.lık hafızaya 200 ses sığar,bazı setlerde 64mb.lık hafızaya 40 tane ses sığar,ayrıca performans bankdaki sesler seni yanıltmasın.Aletin asıl seslerine değişik efetktler vererek,birkaç sesi birleştirerek,sonsuz sayıda performans sesler oluşturabilirsin bilmem anlatabildimmi?

Ustam cok iyi diyorsun ses kalitesi onemli ama ben set yukleyemiyorum buna kabul etmiyor 256 mb lik setleri indiyorum ve hic birini kabul etmiyor
Sayın arkadaşım aletin asıl sound bankasındaki ses sayısı farklı,performans banklarındaki ses sayıları farklıdır.Sen asıl sound bank yani asıl ses hafızasındaki ses sayılarına bak.Ayrıca ses sayıları seni yanıltmasın bazı seslerin mb.olarak ses hacmi küçük,bazı seslerin mb.olarak ses hacmi büyüktür.Bazı setlerde 64 mb.lık hafızaya 200 ses sığar,bazı setlerde 64mb.lık hafızaya 40 tane ses sığar,ayrıca performans bankdaki sesler seni yanıltmasın.Aletin asıl seslerine değişik efetktler vererek,birkaç sesi birleştirerek,sonsuz sayıda performans sesler oluşturabilirsin bilmem anlatabildimmi?

Arkadas senin org 256mb herhalde gormuyor 256lik OS yukledinmi ?

Yükledim usta 256 nın osunu hani satıcinin bana gonderdigi os u yükledim