• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Korg pa 900 diğer setlerden ses alma

iselcenli

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Korg PA900, keman, bağlama, org
arkadaşlar merhaba tr11 seti kullanmaya devam edecem fakat sesleri güzel gelmedi bana bunun için diğer setlerden ses alıp orguma ekleyebilir miyim? Eğer varsa böyle bir durum nasıl yapabilirim anlatırsanız sevinirim? Bir de bazı ritimlerin ve seslerin volume leri çok dengesiz bunları nasıl aynı seviyeye getirebilirim? iyi forumlar

Cevap: Korg pa 900 diğer setlerden ses alma

tr11 seti 180 mb olduğundan bu seti kullanırken başka sesler eklemen biraz zor eklersinde çok fazla bişey ekleyemezsin ve bu işlem uğraştırır. onun yerine zaten bu sette bir sürü sample çekilmiş hazır bunları kendine göre editleyip effectlersen daha iyi olur yeni performance lar yazabilirsin. Ses volümlerinide editleyerek balans ayarlarını yaparak seti kendine göre düzenleyebilirsin. pa800 için videolu anlatımlar youtube da mevcud. İşlemler ve mantık %90 aynı şekilde pa900 de uygulayabilirsin.

saygılarımla....

tr11 seti 180 mb olduğundan bu seti kullanırken başka sesler eklemen biraz zor eklersinde çok fazla bişey ekleyemezsin ve bu işlem uğraştırır. onun yerine zaten bu sette bir sürü sample çekilmiş hazır bunları kendine göre editleyip effectlersen daha iyi olur yeni performance lar yazabilirsin. Ses volümlerinide editleyerek balans ayarlarını yaparak seti kendine göre düzenleyebilirsin. pa800 için videolu anlatımlar youtube da mevcud. İşlemler ve mantık %90 aynı şekilde pa900 de uygulayabilirsin.

saygılarımla....

kardeş peki tr11 setteki işime yaramayan sesler ve ritimleri silsem boş yer açamaz mıyım? Birde senin setteki elektro var ilk sayfada ilk başta mesela o sesi kullanmak istiyorum onu nasıl yapacam işte senin sesler güzel fakat ritimler bizim yöre düğünlerine göre değil eğer olsa direk senin seti kullanacam.

kullanmadığın sample ları silmek için sound>record>menü>multisample ye gel listeden silmek istediğin sese dokunarak seç sonra tırnaktan delete ye bas seçenekler gelecek en üstteki seçenek ve altındaki kutuya çek at ve ok diyorsun siliniyor.

ses yüklemek için de setin içindeki performance klasöründen istediğin performansı yükleyip kullandığı sound dosyalarınıda sound klasöründen yükleyip upperlere çekip performance write yapmalısın.

kullanmadığın sample ları silmek için sound>record>menü>multisample ye gel listeden silmek istediğin sese dokunarak seç sonra tırnaktan delete ye bas seçenekler gelecek en üstteki seçenek ve altındaki kutuya çek at ve ok diyorsun siliniyor.

ses yüklemek için de setin içindeki performance klasöründen istediğin performansı yükleyip kullandığı sound dosyalarınıda sound klasöründen yükleyip upperlere çekip performance write yapmalısın.

anladım kardeş fakat mecburen senin seti tekrardan yüklemeliyim sanırım çünkü senin seslerin hangi soundlardan oluştuğunu bilmiyorum maalesef:( Peki aynı şekilde ritimleri silsem ondan da boş yer açsam olur sanırım değil mi?

anladım kardeş fakat mecburen senin seti tekrardan yüklemeliyim sanırım çünkü senin seslerin hangi soundlardan oluştuğunu bilmiyorum maalesef:( Peki aynı şekilde ritimleri silsem ondan da boş yer açsam olur sanırım değil mi?

SETİ YÜKLEMENE GEREK YOK performansı yükle sonra seç onu ekrandan upper 1 e dokun o sana biyer gösterecek onun numarasına bak mesela user 2 de 5. sayfada numara da şu şekildedir atıyorum 123.000.0052 son rakamına bakıcaksın 52 bu demekki sette 53. sıradaki sound sonra gireceksin setten sound bölümüne orda isminden önce yazan numaralar var mesela user 2 ye girdin 02:53 nolu sound u bulup yüklüceksin sana daha önce gösterdiği yeri seçiyorsa doğru sounddur ama orası dolu ise boş yere yükleyip upper 1 de yüklediğin i seçmelisin. olay bundan ibaret...

Merhaba..Ritmler pek yer tutmaz ama looplar yer tutarlar..Çünkü sonuçta ses dalga dosyası olduğu için..

Bunu bi videosu yokmu ses almanin.birde 900 ses ayarlari varmi.cok az cikiyo