• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Korg pa serisi setleri korg i30 için olurmuu

• Konbuyu başlatan yavuz76
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 8
  • Görülen : 5K

yavuz76

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Korg i30
Arkadaşlar korg i30 var bende bir yerlerde daha önce görmüştüm pa serisi ritim setleri ve sesleri korg i30 için uyarlanırmı yapabilen varsa burda paylaşabilirmi.

Cevap: Korg pa serisi setleri korg i30 için olurmuu

ritimler uyarlanır.pa80 cevo kit i30 üzerinde yapıldı mı pa kartsız cevo ritimlerini okur.

fakat öncelikle pa ritimlerinin formatını i3o a çevirmek gerekiyor styl works te

piyanist477.. ve piyanist şantör .evlatlar galiba bu korgi30 un dilinden iyi anlıyorsuz o zaman şu i30 da koma nasıl konur ve nasıl kaldırılır. benim i30 da ritm ve sesler hep komalı slow ve vahde de koma var bir türlü beceremiyorum lütfen burda açıklarsanız çok sevinirim ve bilmeyen herkes öğrenmiş olur..teşekkürler.ben mehmet aktaş .

i30 da iki kısımda koma verilir
menü kısmında koma ayarları var hatta bir oktav klavye resmi çıkıyor oradan hangi notalara koma geleceğini belirleyin
ikinci yol pitch bend yanındaki assignable siwiçlere koma görevi vereceksiniz menüden
bu şekilde swiç 1 veya 2 hangisine görev atadıysanız ona basınca koma gelir tekrar basınca gider
en önemli noktada global sayfasını açınca 3 seçenek geliyor yuvarlaklar var onlardan ortadakini işaretleyeceksiniz yoksa birinciyi işaretlerseniz akompanyayada koma gelir

teşekkürler evlat..

arkadaslar yenı baslıycam korg i30 nasıl alet bana yardımcı olun lütfen tavsıye edermısınız?

yeni başlayacaksan eğer korg i 30 un üzerinde hoperlör yok aslında güzel org,ama sana tavsiye edeceğim orglar ya roland exr46 yada yamaha a1000 tr,ikisinden birini al,başka org bakma bence

i30 prof işi alet acemiysen zorluk çekersin a1000 ve exr46 oyuncakları ile bir süre vakit geçirmende fayda var