• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Korg pa3x ile gelen yenilikler (!)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

emirercanayar

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
....
Merhaba arkadaşlar, uzun zamandır forumda online olamıyordum, piyasadan uzak kalmıştım, yine bir süre uzak kalacağım ancak şu konuyu açmadan edemedim. Müzik forumlarında (trakyamuzikte, korgtrde) pa3x ile ilgili sevinç çığlıklarıyla açılan konular, yazılan mesajlar var.

Öncelikle ben kendim alette yine bir yenilik göremedim, elinde pa2x varken üzerine 1000 küsür TL verip pa3x almak isteyenlere ben kısaca enayi diyorum üzerlerine alınmasınlar.

Tanıtım sunusunda, 512MB sample belleği var diye kocaman yazmışlar, millet de havalara uçuyor, iyi de YAMAHA Tyros4 broşürünün arka sayfalarında Options sayfasında ufacık harflerle yazıyor 512MB mı istersiniz yoksa 1024MB mı diye? :)

Sınırsız ritim atılıyor demişler de, Yamaha'nın klavyelerini şöyle bir sıraladığımızda, Or700'den itibaren geliyor zaten sınırsız ritim özelliği (500GB Harddisk bağlamışlığım var) Belki de PSR9000de bile vardır çünkü sanırım harddisk olayı vardı onda da.

Ayrıca yine aletin soundu gördüğümüz ve yapılan yorumlar kadarıyla pek bir yenilik içermiyor, ekstradan birkaç teknik fonksiyon eklenmiş ve yine "yeni ürün" diye önünüze serilmiş.

Ayrıca RAM'e sample load yapılmıyormuş, direkt açılmıyormuş alet, bu da bir yenilikmiş (!) Yine aynen YAMAHA Tyros 4 'te var bu özellik ve Tyros 4'te bildiğim kadarıyla çift katmanlı bellek var, aradaki bir bellek tampon görevi görüyor ve geniş veriyolu sayesinde aletin açılışı 15 saniye süreye kadar iniyor. Samplelerin sadece adreslerine bakılıyor, açılıyor alet.

Ayrıca "sample load yapılmayan RAM" olayına bir bakış açısı da Or700 olabilir, onda da etnik seslerin yüklenmesi için bir süre beklemeniz gerekmiyor. 3 saniyede açılıyor aletimiz :)

Ayrıca yine ritimlerde 4 atak olması sevinç çığlıklarıyla karşılanıyor ancak bildiğiniz gibi 2003 üretim YAMAHA Psr a1000 de 4 atak + 1 break = 5 atak var :)

Şimdilik aklıma gelen devrim niteliğindeki Pa3x yenilikleri bunlar, daha yazan olursa buraya ekleyebiliriz, toplu konu niteliğinde olmuş olur :)

Cevap: Korg pa3x ile gelen yenilikler (!)

emirercanayar kardeşim hoş gelmişsin. Korg pa3x fanatikler dışında tam bir hayal kırıklığı yarattı.(özellikle yurtdışı korg forumlarında) Tyros 2 ile pa2x arasında nasıl sound farkı varsa tyros 4 lede pa3x arasında aynı fark devam ediyor. Ama 100 kişiden 98 i korg alacak...korgun üstünlüğü ayrı konularda.....

Cevap: Korg pa3x ile gelen yenilikler (!)

sen bu alanda ucuyorsun kendince gelin guvey oluyorsun ayrıca boyle enayı kelımelerı kullanmak hoş olmamış bukonu forumda tartışmalara gerek duyulur diğer forum siteleriyle bizim sitemizi kıyaslayamassın orda olup bitenler bizi ilgilendrmez bizim forumda toplasan 2-3 tane pa3 e ait mesaj olur burda kimse cıglık atmıyor o var bu var diye ayrıca biraz efendi mesajlar yazmanı oneririm bu konu kapanmıştır

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...