• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Yardım KORG Pa3x Le alınır mı?

Enst.
Korg Pa55 TR
Herkese merhaba.

Yeni bir klavye almak istiyorum. 76 tuş olsun istiyorum çünkü 61 tuş piyano kullanırken yetmiyor. Kronoss düşündüm fakat maalesef fiyatlar uçmuş durumda. Kullanım amacı esasen orkestra arkasında altyapı (akor/bas) ve belli başlı synth/pop seslerini barındırması. Yani setle ritmle RAM artırımıyla falan çok işim olmaz. Üzerindeki ritmler fazla fazla yeter. Benim için en önemli konu ve bunu üstüne basa basa söylüyorum ki tuşe kalitesi. Evet tuşe kalitesi benim için hayati önem arz ediyor. Bunu neden söylüyorum? Şu an elimde idarelik duran bir Pa55 TR mevcut ve oyuncak gibi tuşları var. Çalarken gerçekten rahatsız oluyorum. Piyano çalıyormuşum gibi bir his vermiyor. Daha önce Pa3x kullanmıştım ve tuşesi açıkçası tam istediğim ayardaydı. Yani istediğim tuşe Pa3x tuşesi. Pa700/900/1000 gibi aletlere baktım tuşeleri Pa55 TR’den bile daha kötü. Eğer Pa3x Le’nin tuşesi Pa3x ile aynıysa bu aleti almayı düşünüyorum. Bazı yerlerde Pa3x Le ile ilgili Pa900 çakması denmiş. Sizin bu konuda fikriniz nedir?

pa3x Le kullanıcısıyım 76 tuş. tuşesi pa900 pa700 pa1000 den daha iyi hızlı alet kasada pa3x gibi el izide kalmıyor pa900 den daha sağlam pa900 ile aynı değil hep pa900 diyorlar ama değil tuşeleri swiçleri pa3x ile aynı

pa3x Le kullanıcısıyım 76 tuş. tuşesi pa900 pa700 pa1000 den daha iyi hızlı alet kasada pa3x gibi el izide kalmıyor pa900 den daha sağlam pa900 ile aynı değil hep pa900 diyorlar ama değil tuşeleri swiçleri pa3x ile aynı
Pa3x’ten sonra Pa900 bana oyuncak klavye gibi geldi. Güya orta-üst seviye ama tuşe kalitesi berbat bir. Pa55 TR’nin tuşesi bile bundan daha iyi. Başka bir yerde daha görmüştüm. Pa3x tuşesi ile aynı dendi. Pa900 çakması diyenlerin açıkçası klavyeden anladığını sanmıyorum. :D

Siz PA 3X tuşesini beğeniyorsanız ; bunun anlamı piano tuşeli bir keyboard istemiyorsunuz demektir. Zira PA 3X piano tuşeli bir cihaz değildir.

Eğer orkestra eşliği yapacaksanız ; bence Yamaha , Roland ve Nord'un 88 tuşlu gerçek piano tuşeli "stage piano " larına bakın.

Siz PA 3X tuşesini beğeniyorsanız ; bunun anlamı piano tuşeli bir keyboard istemiyorsunuz demektir. Zira PA 3X piano tuşeli bir cihaz değildir.

Eğer orkestra eşliği yapacaksanız ; bence Yamaha , Roland ve Nord'un 88 tuşlu gerçek piano tuşeli "stage piano " larına bakın.
Hocam piyanoya yakın diyorum. Evde piyano var ama tuşesi aşırı sert ve seri hareketleri yapmak biraz zorlaşıyor. Nord önermeyin hocam fiyatları çok çok uçuk. Yoksa Nord isterdim tabiki 80 bin lira olmuş bana çok uzak şu an için. Yamaha ve Roland için tavsiyeniz nedir? Bütçe 30 bin civarı.

Hocam piyanoya yakın diyorum. Evde piyano var ama tuşesi aşırı sert ve seri hareketleri yapmak biraz zorlaşıyor. Nord önermeyin hocam fiyatları çok çok uçuk. Yoksa Nord isterdim tabiki 80 bin lira olmuş bana çok uzak şu an için. Yamaha ve Roland için tavsiyeniz nedir? Bütçe 30 bin civarı.
Bütçeniz oldukça düşük. Bu bütçe ile sıfır cihaz almanız imkansız. Bu nedenle mecburen ikinci el cihazları takip etmeniz gerekecek. Roland'ın RD serisi, Yamaha'nın CP serisinin ikinci el eski versiyonları , Nord'un ise eski versiyon 88 tuşlu Nord Stage modeli işinizi büyük ölçüde görecektir. Ancak tabii bir süre beklemeniz gerekebilir.

Bütçeniz oldukça düşük. Bu bütçe ile sıfır cihaz almanız imkansız. Bu nedenle mecburen ikinci el cihazları takip etmeniz gerekecek. Roland'ın RD serisi, Yamaha'nın CP serisinin ikinci el eski versiyonları , Nord'un ise eski versiyon 88 tuşlu Nord Stage modeli işinizi büyük ölçüde görecektir. Ancak tabii bir süre beklemeniz gerekebilir.
Hocam zaten sıfır cihaz almayı düşünmüyorum. Valla aklıma en çok Nord yatıyor ama sarı sitede bu fiyatlara Nord yok. :D

Merhaba, 6 aydir pa3x Le kullaniyorum cok memnunum. Pa900 (çinde üretilmiş) ve 3x Le ile alakasi yok 3x Le (Italyada uretilmis). Kasa 3X ile ayni tusede ayni 3X. Ben sahsen 3X LE oneririm cok iyi bir alet ve start up cok hizli. Saygilar…

Merhaba, 6 aydir pa3x Le kullaniyorum cok memnunum. Pa900 (çinde üretilmiş) ve 3x Le ile alakasi yok 3x Le (Italyada uretilmis). Kasa 3X ile ayni tusede ayni 3X. Ben sahsen 3X LE oneririm cok iyi bir alet ve start up cok hizli. Saygilar…
Evet dediğiniz gibiymiş. Burada bir arkadaş tüm kafamdaki soru işaretlerini giderdi. Belirli özellikler haricinde bu alet Pa3x ile tamamen aynı. Sadece artırılmayan bir hafıza varmış. Ki onlarla da işim olmaz. Ribbon yokmuş ki hiç aradığım bir özellik değil. Dahası alet 76 tuş olmasına rağmen inanılmaz hafif. 61’lik Pa3x’ten hafif yahu süper bir şey. 76’lık bir aletin bu ağırlıkta olması taşınabilirlik açısından harika. Video görünmüyor sanırım. Linki bırakayım en iyisi.

Evet aynen oyle ve 3x Le bence 3x den daha iyi. Bir arkadasimda 3x var benimkini daha cok begendi deneyince sasirdi.
-3x 2011 uretim, pil sorunu
-3x Le 2014 uretim- Daha buyuk ekran ve Daha hafif, ve nano bir alet yani ram yanma olayi yok. 192 MB ram bana fazlasiyla yeterli.