• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

korg pa3x saund sorunu!!! yardım...

• Konbuyu başlatan pymmemo
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 5
  • Görülen : 4K

pymmemo

paylaşımcı üye
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
pa3x & pa800
öncelikle herkeze merhabalar...dün pa3x aldığımı pa800 ün üzerinde kullandığım albayrak seti pa3x yüklediğimi ve iyi bir netice aldığımı belirtmiştim.ama düğünden önce kısık seste aletin saundunu duyduğum için iyi hissetmiştim.bugün ise tam bir fiyasko oldu.düğün tam anlamıyla berbattı ve biran önce bitsin istedim.ritimler sesler berbat çıktı.bütün ritimler sesler çok tiz çıktı.pa800 de aynı sette aldığım sound harika ötesiydi.hocalarım ben teknik anlamda klavyeden pek anlamıyorum.bir müzisyen abime danıştım ve klavyenin global-ses ayarları ile ilgili olduğunu söyledi.ama hiç birşey bilmiyorum bana lütfen ne yapacağım hakkında bilgilendirirseniz sevinirim zira yarın gündüz-akşam çift düğün var tekrar rezil olmak istemiyorum.bu arada başka setleri de denedim ama ritimler sesler takoz gibi çok tiz çıkıyor

Cevap: korg pa3x saund sorunu!!! yardım...

kardeş bende yeni alıdım ama bilmem doğrumu olur, makineyi fabrika ayarlarına çevir restore dosyasını yeniden yükle belki düzelir. birde seti yüklerken globalleri sil dene bakalım....

mehmet kardeşim seti yüklemeden önce global kısmını silip yükle.. genelde global olduğu zaman yaşanıyordu bunlar, problem yok için rahat olsun .

kardeşlerim herkeze teşekkürler.konyada ikamet etmekteyim ve az önce tanıştığım ve konyada bulunan macit demiralay abim bana bu konuda yardımcı olacağını söyledi.yarın gündüz akşam düğünüm vardı gündüz düğününden önce çalıştığım salona gelip klavyenin saund ayarlarını yapacak,saygılar sevgiler...

max audio yu iyi ayarla bende pa800 den pa3x setimi taşıdığımda bir takım farklılar vardı ama orgun çiğerini bildiğimden kısa sürede ayar çektim sadece vokalleri bir türlü aturtamadım oda şu sebebten evdeki ayar tesisattaki ile aynı olmuyor tesisatta ayarlamak lazım ama nerde bunu çözemedim dağlara bayırlara gitsem elektrik yok evde olmaz sokakta millet benşmi dinlitcek yapamadım gitti :S

Macellan bende vokalleri ayarlayamadım. Geri kalan herşey oturdu. Cihaz sound olarak daha iyi olmuş. 800 setimi yükleyince hic dokunmadan ellemeden dügüne cıkarım sandım. Ama sound kötüydü. Bİraz sihirli dokunuşlarla simdi 800 den daha iyi oldu.
3x setleri piyasaya düşene kadar, Alt model aletlerden yüklediginiz setleri ayarlamadan randıman alamazsınız. O da zaman kaybı. bence set denemeyin kendi setinizi editleyin gitsin.