• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Korg PA500 Batı modelini kullanan varmı?

twona77

Genel Moderator
Moderator
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Yamaha S970 + Yamaha A2000+Emo
Şu an a2000 kullanmaktayım ve çokta memnunum. Klavyemi eve getir götür yapmaktansa evde kullanmak için uygun fiyata s650 yada gw8 bakınırken pa500 batı modelinin 1300 tl ye kapalı kutu satıldığını gördüm ve açıkcası çok şaşırdım. Benim için türk ses ve ritimleri çokta önemli değil.

Kullanan varsa klavye hakkında biraz bilgi istiyorum. Sanırım içinde arap drum kitte mevcuttur, bu durumumda pa50 yada pa80 kartsız setleri okumazmı? Ev için bu fiyata çok uygun geldi bana çünkü, linki aşşağıda paylaşıyorum.

Cevap: Korg PA500 Batı modelini kullanan varmı?

Fiyatı uygun, fakat stok var mı diye bir sorun derim.
Tr modelinden farkı sadece; türk sesleri kitleri koma scale yok, kartsız setleri okur onun dışında diğer bahsettiğiniz modellerden çok daha pratik ve kullanışlıdır.

hocam pa500 3 çeşittir,
pa500tr -pa500- pa500 orientel
sanırım pa500 direk batı cihazı olsa gerek,sizin dediğiniz gibi olsaydı oriental modelini çıkarmazdı,

eğerki oriental olanını alırsanız pa80 50 60 kartsız setlerini okur,pa500 okumaz gibi geliyo bana,

nedeni ise kartsız setlerdeki ritimler arabik kitlerle yazıldığı için okumayabilir,pa500 oryantal olanı kartsız setleri okur ama pa500 okumaz gibi geliyo bana,

kesinlikle okumaz demiyorum,ama içinde arabik kitler varmı yokmu onu bilmek gerek,içinde arabik kitler olsa oryantal modelini çıkarmaz,
bunlarda olabilir,

baticilarda nerdeyse korg hic gormedim,pa500 sd kartli icindede arap kiti yok yani tamamen bati,zaferin dedigi gibi turk sesleri alirsin ama ritimleri okumaz,bati dedinmi aklima gelen ilk alet rolandlardir,sonra yamaha ve ketron,olurda senin isini gormezse turkiyede bati korgu cok zor satarsin elinde patlar,yinede tercih senin derim.....

hocam pa500 3 çeşittir,
pa500tr -pa500- pa500 orientel
sanırım pa500 direk batı cihazı olsa gerek,sizin dediğiniz gibi olsaydı oriental modelini çıkarmazdı,

eğerki oriental olanını alırsanız pa80 50 60 kartsız setlerini okur,pa500 okumaz gibi geliyo bana,

nedeni ise kartsız setlerdeki ritimler arabik kitlerle yazıldığı için okumayabilir,pa500 oryantal olanı kartsız setleri okur ama pa500 okumaz gibi geliyo bana,

kesinlikle okumaz demiyorum,ama içinde arabik kitler varmı yokmu onu bilmek gerek,içinde arabik kitler olsa oryantal modelini çıkarmaz,
bunlarda olabilir,

evet bencede pa500 oriental pa50 60 80 setlerini okur bu pa500 düz versiyon setleri okumaz bencede ...

Cevap: Korg PA500 Batı modelin hakkında (1300 TL)

Dediğim gibi bana türk ses ve ritimleri gerekli değil zaten sağlık olsun, ama ben standart arap kitleriyle yazılan yani kartsız setleri okuyacağını düşünüyorum. Arap olan modelin fiyat farkı arap ülkeleri için ses ve ritim yazılmasıdır.

Kısacası; her ne kadar batı versiyonda olsa drum kitlerinde arap kitleri olmayan klavye yoktur. Örneğin pa 800, 3x yada pa80 de arap yada batı diye bir ayrım yok ve herkes bu klavyeleri arap yada türkish olarak kullanmıyor, yani batı lılarda bu kalvyeleri satın alıyor ve hepsinde arap drum kitleri var. Korg Micro da batı bir klavye ama onda bile arap kitler var ve kartsız setleri okuyor...

NOT: Şimdi fark ettimki pa500 arap versiyonunu açıklamasında da Türk ses ve ritimleri yüklenememktedir diyor, buda şu anlama geliyor.: pa50 batı yada ort. modelini aldığınızda pa500 tr deki turk davul kitlerini ve türk seslerini set olarak yüklesenizde çalışmaz. Çünkü pa500 tr deki davul kitlerinin ve türk seslerinin pa500 batı ve ort. modelinde banka olarak karşılığı yok yani düzgün çalmaz. fakat standart arap kitleri pa500 tr dede batı dada ort. modelinde de olduğu için kartsız setleri hepsi okur diye düşünüyorum, aşşağıya linkini veriyorum...

Moderatör tarafında düzenlendi:
Cevap: Korg PA500 Batı modelin hakkında (1300 TL)

Dediğim gibi bana türk ses ve ritimleri gerekli değil zaten sağlık olsun, ama ben standart arap kitleriyle yazılan yani kartsız setleri okuyacağını düşünüyorum. Arap olan modelin fiyat farkı arap ülkeleri için ses ve ritim yazılmasıdır.

Kısacası; her ne kadar batı versiyonda olsa drum kitlerinde arap kitleri olmayan klavye yoktur. Örneğin pa 800, 3x yada pa80 de arap yada batı diye bir ayrım yok ve herkes bu klavyeleri arap yada türkish olarak kullanmıyor, yani batı lılarda bu kalvyeleri satın alıyor ve hepsinde arap drum kitleri var. Korg Micro da batı bir klavye ama onda bile arap kitler var ve kartsız setleri okuyor...

NOT: Şimdi fark ettimki pa500 arap versiyonunu açıklamasında da Türk ses ve ritimleri yüklenememktedir diyor, buda şu anlama geliyor.: pa50 batı yada ort. modelini aldığınızda pa500 tr deki turk davul kitlerini ve türk seslerini set olarak yüklesenizde çalışmaz. Çünkü pa500 tr deki davul kitlerinin ve türk seslerinin pa500 batı ve ort. modelinde banka olarak karşılığı yok yani düzgün çalmaz. fakat standart arap kitleri pa500 tr dede batı dada ort. modelinde de olduğu için kartsız setleri hepsi okur diye düşünüyorum, aşşağıya linkini veriyorum...

evet doğru bu zaman kadar hep tek model altında yaptı korg misal pa80 50 60 batı arap herşey tek orgtaydı
bi pa80 bi pa50 60 3 çeşit olarak çıkmadı bunuda düşünmek gerek hocam,
pa500 3 çeşit olarak çıktı,korg ilk defa böyle bişey yaptı,zaten sizin için türk set ritim öenmli değilse sorun yok demektir,
madem batı tarzı yapacaksın batı için bence çok güzel cihaz,youtubede v.s demolarını dinlemiştim güzel saundu var,
sanırım türkiyede kullanan pek yok bu cihazı,
batı tarzı müzik için almayı düşünürseniz bence ideal,son teknoloji bi org,

hocam sitesinden user manuala baktınmı bilmiyorum ama arabian kit 1 ve arabian kit 2 yazıyor uyar heralde.

hocam sitesinden user manuala baktınmı bilmiyorum ama arabian kit 1 ve arabian kit 2 yazıyor uyar heralde.

İşte beklediğim cvp geldi her ne kadar türk ses ve ritimleri önemli olmasada bir türk pop ritimi yazmak istediğimde davulların üzerine 2-4 veya 4-4 lik bir kalıp yazma şansımın olmasını umut ediyordum demekki varmış. Bu durumda az öncede söylediğim gibi kartsız standart ritimlerle yazılşmış pa80,60,50 ritimlerinide okuyacaktır. Şimdi daha çok sevdim bu aleti. 1300 TL ye sıfır kapalı kutu batı klavye:)

ben kullanıyorum birçok kartsız seti üzerinde birkaç oynama yaparak kullanabilirsiniz.Kendi setini oluşturabilirsin.İlk aldığımda çok umutsuzdum fakat şimdi bende vahde var, 2.4 var 4.4 var ory.var, pop var, varda var seslere gelince sen batı tarzı yaptığın için hiç sorun olmaz.