• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Korg Pa500TR "BUSY" Uyarısı Alıyorsanız Lütfen Okuyun

• Konbuyu başlatan omunal
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 5
  • Görülen : 3K

omunal

Moderator
Moderator
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
ROLAND E70 & KORG PA800 256 MB V2
Sevgili arkadaşlar konuyu özellikle formumuzun bu bölümünde açtım sayın moderatör arkadaşlardan ricam konuyu başka bölüme taşımayın lütfen ve mümkün ise sabitleyelim.Bir kaç gün önce klavyemde bu uyarıyı almıştım formumuz da daha öncede bu sorunu yaşayan bir kardeşimiz olmuş cevapların çoğunda format atın gibi görüşler sunulmuş.Bence sakın format atmayın format atmadan sorun çözülüyor.Sorunun cevabını bulmak için uğraş vermeye başladığımda ilk işim "busy" kelimesinin karşılığı oldu evet bu kelimenin karşılığı "meşgul" anlamına geliyordu son zamanlarda klavyede yaptığım değişiklikleri düşündüm bu kelime ile bir araya getirip sorunu kendi başıma çözdüm.
Sevgili arkadaşlar elimizdeki klavye 16MB dahili hafızaya sahip bir alet.Bir çoğumuz fabrika ritimlerinden artan "empty" yazan ritim sayfalarındaki boşluklara bazı setlerden alınan ritimleri atıyoruz.Doğal olarak cihazın hafızasını daraltıyoruz ...Ben bu konuda cihaza oldukça yüklenmiştim bir çok fabrika ritim sayfasına setlerden aldığım ritimleri attım en son forumdan bir kardeşimizin çoğu sololardan oluşan "pad"lerini atınca alet sapıttı.Bu padleri ritimlere eklemek ve kaydetmek istediğim zaman kayıt etmek yerine MESSAGE "BUSY" uyarısını aldım.Çözüm olarak cihazda bulunan orjinal fabrika ritimlerinden yabancı yani yerli olmayan batı ritimlerini sildiğimde cihazın hafızası rahatladı ve artık bu mesajı almaz oldum.Siz siz olun karşılaştığınız sorunlarda en son formatı düşünün , öncelikle sorunun çözümü için uğraş vermeye çalışırsak sorunun temelini hem biz hem de çevremizdeki insanlara anlatmış oluruz.Ben bu sorunu yaşadım ve çözdüm umarım benden sonra ki kardeşlerimize yol gösterici bir yazı olur.Saygı ve sevgilerimle....

Cevap: Korg Pa500TR "BUSY" Uyarısı Alıyorsanız Lütfen Okuyun

daha önce benimde başıma gelmişti. bende sorunun ram yetersizliğinden olduğunu anlamış ve ona göre aleti yüklemeye başladım artık. bilgiler için teşekkürler.

aynı sorun bendede olmuştu bende yardım istemiştim.Ancak daha sonra aşırı yüklemeden olduğunu bende tesbit ettim.Hafızayı biraz rahatlatınca cihaz bu mesajı vermiyor.Bu konuyu tekrar hatırlatman iyi oldu

aynen doğru. hatta başka set denerken üzerindeki seti media erase card tıklayıp ssd seçip silmek mantıklı.

her daim sorunsuz backupumuz yedeğimizde olmalı sanırım böyle bir sorunla karşılaşınca sorunu çözmek için saygılarımla

bilgilendirme amaçlı konu tşk ler