• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

korg pa500tr de midi çalarken komalarımız nasıl olmalı

KARABULUT

Gold
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Web sitesi
www.youtube.com
Enst.
KORG PA800
Arkadaşlar benim bi sıkıntım var...korg pa500tr alette midi çalarken bende üzerine çalayım diyorum ama bi türlü komalar tutmuyor..ben fadiez ve dodieze koma veriyorum -53 olarak veriyorum ama uyum sağlamıyor...bunu nasıl kendi çalma stilime getirebilirim bi yardımcı olursanız çok sevinirim...saygılar sevgiler.

Cevap: korg pa500tr de midi çalarken komalarımız nasıl olmalı

önce çalan midinin makamı önemli onu bul. sonra o makamın komalarını ver. kendine göre çalacağın makamın komalarını vermiyorsun. zaten otomatik senin çaldığın makama komalar yerleşir. ama önce shifte basılı tutarak transposeye bas çıkan ekranda en üstekini off yap. transpose applies to sequencer 1&2 yi işaretle diğeri işaretsiz. bunları yaptıktan sonra sadece midi transpoze olacaktır ve kendi makamına getirene kadar transpoze yap. yani sen transpoze yaptıkça senin ses sabit midi transpoze olacak. kolay gelsinnn

önce çalan midinin makamı önemli onu bul. sonra o makamın komalarını ver. kendine göre çalacağın makamın komalarını vermiyorsun. zaten otomatik senin çaldığın makama komalar yerleşir. ama önce shifte basılı tutarak transposeye bas çıkan ekranda en üstekini off yap. transpose applies to sequencer 1&2 yi işaretle diğeri işaretsiz. bunları yaptıktan sonra sadece midi transpoze olacaktır ve kendi makamına getirene kadar transpoze yap. yani sen transpoze yaptıkça senin ses sabit midi transpoze olacak. kolay gelsinnn

ilgilendiğin ve açıklamaların için çok sağolasın serkan...

Sen de sağol dostum