• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

korg pa600 aldım =) bir kaç soru =)

• Konbuyu başlatan Djorhan
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 20
  • Görülen : 5K

Djorhan

Altın
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Klarnet
s.a arkadaslar pa600 aldım. Alet gayet güzel yalnız bir kaç sorun var. Üzerindeki ce sette bazı ritimler eksik calıyor veya kafasına göre kit seçiyor. 800 seti yüklüyorum sts lerdeki sesleri isim olarak görüyor ama sesi bulmuyor veya baska ses cıkıyor üzerine tıkladıgımda sound kısmına atıyor ve ses bos cıkıor yüklenmemiş ama set hatasız yüklendi orguda kapattım actım yi ne aynı. Global hiç degiştirmedim. Pa600 ün ce setteki global duruyor. 800 setinin globalini yüklemeyin diyorlar kilitleniyormus dogru mu ? Kilitlense ne olur org acılmazmı veya acılır bir anda kilitlenir orgu kapatıp acınca düzelir mi ? Şimdiden teşekkürler

Cevap: korg pa600 aldım =) bir kaç soru =)

Mrb pa 800 setini yükledi isen STS lerde ki sesler alt banklarda olabilir nedeni şu pa 800 de banklar A-B diye ayrılmış olması seti yüklerken cihaz A bankında 8 e kadar alıyor. Daha sonra sete girip sesleri tek tek almak gerekiyor. örneğin; PA 800 de alt (B) de 8 inci bankdaki sesler setin içinde 18 inci bankta yer almaktadır. Kolay gelsin

tam anlamadım hocam karısık geldi peki bazı kitler ritimlerde okumuyor ya bos yada baska kit gözüküo. 600 setinde bile bazılarında yapıo neden olabilir bu ? 800 setinde bazı setlerde örnek lead ses performansda yok ama sound bölümünde var ses yüklenmiş ?

Orhancım hayırlı olsun yeni orgun, güle güle kullanman dileğiyle....

hayırlı olsun arkadaşım . verdikleri setler yada pa 800 setleri sololar yeri adresi değişik onları tek tek sts lere adreslemen gerekiyor tam anlamıyla bir düzgün set daha rastlayamadı bana bu cihazda her kullanan emek verip setini hazırlaması gerekiyor. BOL ŞANS

sagol murat abi. Yigit yani 800 setlerindemi problem var.800 dedemi böle yapıo

Bu alet pa 800 setini görüyor fakat solo seslerde sıkıntı oluyor nedeni adresleri tutmuyor yada boş çıkıyor 85 mb kullandığı için işte 256 mb da yapılan pa 800 sesleri bu cıhazın hafızasına sıgmadıgı gibi aderesleri de sorun olutor..KISACASI SEN ADRELEYİP KENDİ SETUP INI KURMAN GEREKİYOR. dediğim gibi ben çok set kurdum hepsinin solo sesleri boş çıktı DURUM BU ARKADAŞIM ..

anladm 800 setini cuk diye okumuyor ozmn karma set yapmaya baslayayım

arkadaşlar başka birinin set düzenlemesini beklemeyin kendi setinizi kendiniz kafanıza göre düzenleyin bu benim görüşüm istediğiniz ritim ve sesleri seçin bir sette toplayın kolay gelsin :) saygılar ...

aynen by 1983 800 bile olsa öy yapılıyor her set ihtiyacı karsılamıyorve setlerde cok gereksiz güzel yazılmamıs ritimlerde var setler tek tek yüjleyip sesleri ritimleri kit yazıcan snra toplayacan