• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Korg pa600 qt ekolayzır ayarları

klavyeci07

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Korg PA600
Arkadaşlar bu ayarları nerden nasıl neye göre yapıcaz acaba...Hazır pa600 qt ekolayzır global olan paylaşabilir mi rica etsem....

Cevap: Korg pa600 qt ekolayzır ayarları

Güncelll....

Güncelll....

arkadaşım hazır ekolzr diye bişi olmaz ben tiz 12 db severim sen 10 db istersin ayarı kendine gore ayarlaman en dogrusu ben cihazın ustunde hazırda olan ce2 modu hoşuma gitti onu kullanıyorum yanlız enstromanların ekolzr nı kendim isteğime gore hazırlıyorum eğer nasıl yapıldığını bilmiyorsan yinede yardımcı olurum

Çok teşekkür ederim sevgili abim...Nasıl yapıldığını bilmiyorum.Yardımcı olursan çok memnun olurum...Genel eq ayarlarını enstrumanların eq ayarlarını anlatırsan çok işime yaracak....

global le basıyoruz ekranda audio&eg yazan yere dokunuk ekranın altında master EQ DOKUNDUK KARSIMIZDAKİ SAYFADA 5 ADET EKRANDA POTLAR GORUNECEK İSTERSEN BİR RİTİM AÇ START A BAS SONRA EKRANDAKİ İLK BİRİNCİ POT U HİÇKULLANMA SADECE ORTADKİ 4 TANEYİ SIRASIYLA 1. POT BASS DOKUN TEMPO TEKERLEĞİ İLE AŞAGI YUKARI ÇEVİRDİĞİNDE OLAYI ÇOZMÜŞ OLACAKSIN 1. BASS 2. ORTASES 3. CANLI 4. TİZ OLARAK 4 POTU AYRI AYRI İSTEDİĞİN BİÇİMDE AYARLA SONRA YAPTIĞIN AYARI KAYDETMEK İSTİYORSAN EKRANIN ÜSTÜNDE SAĞDAKİ TIRNAK İŞARETİNE DOKUN WRİTE master EQ PRESET E DOKUN ÇIKAN EKRANDA NAME YAZAN YERE BİR İSİM VER VE OKEY KAYDETMİŞ OLURSUN BU CİHAZIN KOMPLE EQ AYARLAMIS OLURSUN BİRDE PERFORMANS SESLERİNE AYRI AYRI EQ AYARI YAPABİLİRSİN PERFORMANSDAN BİRSES SEÇ SONRA MENÜYE DOKUN EKRANDA MİXER TUNNİNG YAZAN YERE DOKUN EKRANIN ALT INDA EQ gain e dokunekranda sırası ile durum perc bass acc1 2 3 4 5 çıkacak bunları biliyorsun ritimler akorlar bunlara bile EQ AYARI VEREBİLİRSİN AMA SEN SESLERE VERİCEN TRACK SELECTE BAS EKRANDA LOWER UPER 1 UPER 2 UPER 3 GORUCEKSİN UPER 1-2-3 BİLİYORSUN BUNLAR SES SEN BUNLARA EQ AYARI VERECEKSİN SONRA YİNE AYAR YAPTIKTAN SONRA EKRANIN SAĞ ÜSTTEKİ TIRNAKTAN WRİTE PERFORMANS SEÇİP OKEYLİCEN HEPSİ BU

Yanlız şunu belirteyim globalden yapacagın eq ayarını fazla yukseltme hoparlorlerden cart curt diye sesler gelir bence orgtaki ce 2 yazanı kullanıyorum o gayet iyi birde şu var seslere istersen seçtiğin sesin saund una eqayarı verebilirsin örnek performansdan bir ses seç diyelim 4 telli sonra exıt a bas ekranda goruceksin bunun saund unun hangisi olduğunu sağ tarafta up 1 up 2 up 3 diye sen seçtiğin 4 tellinin sund unu gorucen örnek şöle yazabilir elektro ph bunu aklında tut sonra sound edit e bas ekranda ki isme dokun herhangi bir enstroman ismi yazar çıkan ekranda user i seç soldaki user 1 veya user 2 nin içinde elektro ph yazanı ara seç dokun sonramenü ye bas ekrandaki basic e dokun ekranın altında ensonda eq yazana dokun ekranda yine 4 adet pot ları goruceksin ayarını yap sonra yıne ekranın üst sağdaki tırnağa dokun write sound u seç ok ey tamamdır islem bitti zaten kurcaladıkça baska ozelliklerini de bulacaksı n kendime set hazırlıyorum bitince sanada gönderirim

Hasan abicim ellerin dert görmesin...İnan çok işime yarayacak anlattıkların...Eve gidince ilk işim bu ayarlara bakmak olacak sonra da tesisatta denerim...Bu kadar zahmet edip yazdığın için çok sağol.Allah işini rast getirsin abi....