• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Korg pa80 erco&fatih set

DAGDEVIREN

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
KORG PA800
Evet değerli müzisyen kardeşlerim alt linklerde style to midi olarak açılan konuyu buradan devam etmek istedim
Evet arkadaşlar erco set pa800e ait bir set ve bu seti pa80 e convert etmeyi başardım pa800 ram dosyalarındaki kitleri almak mümkün değil bildiğiniz üzere
Şimdi setin son halini burada paylaşacağım yanlız bi iki gün beklemek zorundasınız çünkü bazı ufak tefek ayarları kaldı onuda size soracağım
Set 6 disket oldu arkadaşlar ritimleri editledim disketlere kaydettim konuyu hatırlayanlar olacaktır drum kit ve perkisyondan ses alamadım demiştim küçük bi denemeyle düzeldi ne o deneme diye soracak olursanız sadece kit ve perkisyon seslerini açtım bilgisayar ortamında convert işlemini yaparken program sesleri kısmış
Şimdi sorularıma gelecek olursam
1: kit ve perkisyon sesleri sadece orgun sol hoparlöründen geliyor nasıl düzelteceğim
2: seti bitirdim fakat biraz daha ritimlere eko vereceğim ve bunu tektek yapmak istemiyorum komple nasıl yapıp kaydedeceğim.

Evet arkadaşlar erco&fatih set edremitli hasan karta uyumlu bi set fakat bu kart ücretli bi kart hasan abi duruma ne diyecek bilmiyorum ama sitede paylaşıldığı için bende buradan paylaşacağım hasan abinin kartı ve iki adet uyumlu seti var size vereceğim 6 disketlik setleride banklara yükleyip gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz set roman ağırlıklı onun için ege ve roman kardeşlerimi fazlasıyla memnun edecek 2015 sezonuna ait bütün roman şovlar mevcut yani toplamda 8 disketlik bi sete sahip olacaksınız birde kartın içinde kart seti var toplamda 10 bankalık bi arşive sahip olacaksınız
İmkansız demeyelim isteyince pa80 lere her türlü seti yükleyebiliriz hatırlayanlar olacaktır Türkün inadı başka bi inada benzemez demiştim şimdi yukarda sorduğum iki sorunun cevaplarını sizlerden bekliyorum sequencher ayarımı ne ayarı benim kafam çorba gibi oldu yemin ederim orgtan soğudum seti yaparken şimdi diyorum KORG PA80 KRALLIĞINI İLAN EDECEK(.) NOKTA

Cevap: Korg pa80 erco&fatih set

Kardeşim ne diyelim yaptıysan helal olsun eline emeğine sağlık. Madem bu işi öğrendin tüm yörelere hitap eden bir setide convert edersen süper olur. Örneğin Pa800 deki Göktuğ Albayrak seti çok methediyorlar. Bu seti Pa80'e yükleyebilsek Pa80 tam anlamıyla 800 olur :) Kolay gelsin Allah yardımcın olsun

Sen seti ekle buraya kardeşim hallederiz evelallah
Bu arada seti paylaşacağım yanlız bi iki ayar var onu halletmeye çalışıyorum

Buyur kardeşim linki;

Bu arada ritimler neysede seslerden verim alabiliyormusun? Çünkü 800 deki sampler muhtemelen her biri 2-3 mb aşağı değildir. Convert ederken bunların boyutunu mu düşürüyorsun,düşürüyorsan seslerde bozulma olmuyor mu?

Tekrar kolay gelsin

Buyur kardeşim linki;

Bu arada ritimler neysede seslerden verim alabiliyormusun? Çünkü 800 deki sampler muhtemelen her biri 2-3 mb aşağı değildir. Convert ederken bunların boyutunu mu düşürüyorsun,düşürüyorsan seslerde bozulma olmuyor mu?

Tekrar kolay gelsin

Merhaba kardeşim convert işlemi bilgisayar ortamında hazırlıyorum sadece ramların içinde bulunan kitler çok uğraştırıyor hepsini tek tek dönüştürüp wav formatına sonra tetkrar korg pa80 nin kaldırabileceği boyutta tuşlara tek tek yerleştiriyorum sadece onlar çok zaman alıyor diğer style dosyalarını convert ediyorum ritimler genellikle sadece sol hoparlörden ses veriyor şuan bu sorunu halletmeye çalışıyorum şimdi şöyle bişey var kardeşim bazı ritimler tam oturuyor bazılarıda çalıp 1 2 saniye bekleyip tekrar çalıyor buda pa800ün saundlarından kaynaklanıyor bu tip sorunları da bilgisayar ortamında gidemiyorum bu sorun genellikle fiil geçişlerinde oluyor
Diğer sampleler ise boyut olarak epey büyük geliyor bunlarıda waw formatına dönüştürüp tekrar korg pa80 e convert edildiğinde boyut olarak baya bi düşüyor yani komple bir set disket boyutuna iniyor kalitede 0 düşme şuan erconun setini yapıyorum pa800de neyse pa80 de o
Pa800de saund diye sample diye abartılan şey sadece seslere belli bi derinlik vermesi pa80 de bu sesi hakkıyla veriyor abartıyorsun diyenler olacak set ve banklar bitsin bedava paylaşacağım ozamam pa800ü abartamayacaklar şimdilik tek sorunum sadece drum kit ve perkisyon seslerin sol hoparlörden çıkması onuda düzelteceğim
Sizin paylaştığınız setide bu bitince converte başlayacağım kardeşim

Eyvallah kardeşim bekliyoruz seti. Kolay gelsin

bu sete nasıl sahip oluruz.....
pa 80 den vazgecmem banada yardımcı olun

bu sete nasıl sahip oluruz.....
pa 80 den vazgecmem banada yardımcı olun
Kardeşim set yapım aşamasında çoğunluk olarak bitti şuan için öbür arkadaş ince işçiliğiyle uğraşıyor bittiği zaman burada ücretsiz paylaşılacak elimizde pa800 olmadığı için bilgisayar ortamında hazırlanıyor set onun için bazı programlar gerekli bulmakta güçlük çekiyoruz onun için paylaşım gecikti farkındayım bunun için herkezden sizin aracılığınızla özür dilerim bittiği zaman burada bütün ritimlerle beraber kart dosyası paylaşılacaktır saygılarımla

kolay gelsin arkadaşım. selamlar

teşekürlerrrrr