• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

korg pa80 flash card araştırmalarım

• Konbuyu başlatan akor
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 5
  • Görülen : 6K

akor

paylaşımcı üye
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
elektro ve klasik gitar
pa80 org alınca tabii piyasadaki kartlar hakında yazılanları incelediğimde her kartın yapımcı kişinin bulunduğu yöreye göre ritim ve seslerinin daha bilinçli hazırlandığını(örneğin doğu,karadeniz,ege,trakya vs.)diğer ritim ve sesleri ise kalitesiz olduğunu gördüm.bu yüzden müzisyen arkadaşlarımın set beğenimi birbirinden farklı olmaktadır.düğün çalan kişilerin beğendiğini haliyle proğram yapan diğer arkadaşın bu setleri beğenmesi beklenemez.örneğin ben pop ve sanat müziği çalıyorum.ve setin bu ağırlıkta olmasını tercih ederim haliyle.düğüncü olan da oyunhavaları ağırlıklı setleri tercih edecekler,doğulu kardeşlerimiz de içersinde halay ve türkü ağırlıklı setler daha çok işlerine yarayacaktır.doğu bölgesinde oturan ve bağlama çalan bir yapımcı nekadar sax tan anlar ve sax sesi yapabilir o tartışılır.arabesk de ayrı konu.bence tek alden çıkan karma setlerden ziyade örneğin düğün kart ve seti,doğu yöre kart ve seti,pop,tsm,thm,fantezi kart ve seti gibi olmalı.ve kartı hazırlıyanın da çok ii bildiği ritim ve seslerden oluşan set yapması daha uygun olur.sırf yapmış olmak için kart yapılırsa kalite ortadan kalkar.gerçi artık kart ve seti yapan da kalmadı ama zamanında böyle çalışma yapılsaydı ii olurdu diye düşünüyorum.saygılar...

Cevap: korg pa80 flash card araştırmalarım

pa80 org alınca tabii piyasadaki kartlar hakında yazılanları incelediğimde her kartın yapımcı kişinin bulunduğu yöreye göre ritim ve seslerinin daha bilinçli hazırlandığını(örneğin doğu,karadeniz,ege,trakya vs.)diğer ritim ve sesleri ise kalitesiz olduğunu gördüm.bu yüzden müzisyen arkadaşlarımın set beğenimi birbirinden farklı olmaktadır.düğün çalan kişilerin beğendiğini haliyle proğram yapan diğer arkadaşın bu setleri beğenmesi beklenemez.örneğin ben pop ve sanat müziği çalıyorum.ve setin bu ağırlıkta olmasını tercih ederim haliyle.düğüncü olan da oyunhavaları ağırlıklı setleri tercih edecekler,doğulu kardeşlerimiz de içersinde halay ve türkü ağırlıklı setler daha çok işlerine yarayacaktır.doğu bölgesinde oturan ve bağlama çalan bir yapımcı nekadar sax tan anlar ve sax sesi yapabilir o tartışılır.arabesk de ayrı konu.bence tek alden çıkan karma setlerden ziyade örneğin düğün kart ve seti,doğu yöre kart ve seti,pop,tsm,thm,fantezi kart ve seti gibi olmalı.ve kartı hazırlıyanın da çok ii bildiği ritim ve seslerden oluşan set yapması daha uygun olur.sırf yapmış olmak için kart yapılırsa kalite ortadan kalkar.gerçi artık kart ve seti yapan da kalmadı ama zamanında böyle çalışma yapılsaydı ii olurdu diye düşünüyorum.saygılar...

alirıza abi kart yapan rtm yazan çok pa 80 e,,halada rtm yazan kart yazan var,,benım tahminime göre pa 800 pa 80 kadar satış yapamadı,,,yine herkeste pa 80 var, kart yapan rtm yazan çok ama paylaşan yok,nedenmi emeğe saygısızlık yapılırsa kimse yaptığını paylaşmaz maalesef bi kaç arkadaş çıkıyo yok olmamış şurada yanlışın var burası şöyle kötü burası şöyle,,beğenmedim sen beceremiyosun çok çalışman lazım gibi kelimeler kullanarak maalesef birilerini incitip ve bir daha paylaşım yapmamaya yemin ettiren yorumlar sayesinde paylaşım kesildi,,

bir başkasının herhangi bir arkadaşımın yapmış olduğu çalışmayı beğenmesem bile inanın ona destek vermek adına beğendiğimi söylerim ve destek çıkarım,,sırf ben beğenmiyorum diyede çamur atmam yanlış olur,,işte sırf ben beğenmiyorum diye baskalarının emeğine saygısızlık yapmak paylaşımı maalesef kesiyo,
polemik olsun istemiyorum bu bir gerçektir

bu arada bazı arkadaşlarda süper setler var araştırın alirıza abi,,piyasada fazla sağlam set bulamazsınız,,set konusunda bende size yardımcı olacam saygılar

feraza kardeşim biliyorsun ben ev kullanıcısıyım ve tamamen hobi olarak kendi başıma çalıyorum.bana içeriği ,1er tane 7-8 karadeniz ve trakya,2 roman,2 çiftetelli,1 ikitelli,2 tane oryantal,1 tane 5-8 aksak gerisi full pop(slow,rumba,disco),tsm,2-4,fantezi(vahde ağırlıklı,kaliteli lead sesi bol set lazım.dinleyerek almak istiyorum.bir araştır bakalım.bulursan demolarını bir dinlet bana.msn yasak diye nasıl olacak bilemiyorum.özelden görüşecez herhalde.elimdeki karta yükleriz herhalde.saygılar....

çevremde bu konuda yardımcı olabilecek bir müzisyen yok.tamamen kendi başımayım yani.özellikle sesler çok önemli benim için.

çevremde bu konuda yardımcı olabilecek bir müzisyen yok.tamamen kendi başımayım yani.özellikle sesler çok önemli benim için.

abi tam senin tarzın ugo kart...tam istediğin gibi.hem program hem düğün.ikisini de çok rahat görür.

piyanist kardeş bu kartın demoları yok mu.ben hiç duymadım mesela bu ugo kartı.içeriğini ve kalitesini ancak birçok arkadaş ta benim gibi dinleyerek karar verecektir.elimde piyasadaki bütün kartlar ve setler mevcut henüz dinlemedim.eğer dediğin gibiyse ugo set diğerlerini boşuna kontrol etmeme gerek kalmaz.oyun havası 2. planda benim için.komşular isteyince çalmak için yukarda istediğim kadar da olsa yetecek zaten.ağırlık diğer belirttiklerimde.saygılar.....