• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

korg pa80 hoparlor sorunu acil lütfen bakın !!

Cevap: korg pa80 hoparlor sorunu acil lütfen bakın !!

arkadaş zaten alet üzerindeki hoparlörlerden kaliteli ses alınmıyor.takarsın kulaklık çıkışına 2 artı 1 alet ortalığı yıkar.benim sağlam hoparlörler ama tad alamadığımdan 2 artı 1 takacam evde çalarken.

80 kullanırken aynı sorun bende de vardı ve diğer forumlarda da bu sorundan sıkça söz ediliyor...
bence fabrika hatası...ama cihaza bağlandığında değil sadece kendi hoparlörlerinde olması rahatlatıcı...
boşver keyfine bak....
bence servisin çözebileceği bir sorun değil....
iyi işler...

genelde orgların üzerinde bulunan hoparlörler biraz zayıf oluyor.sesi hiçbir zaman yüksek volumde kullanmayın.yarım ses yeterli.yoksa hoparlörler bozulmaya başlıyor.alet üzerinden yüksek ses istiyorsanız 2 artı 1 le sorunu gidereceksiniz.dış mekanda kullanıldıklarından dış etkilerden(nem,toz,sarsıntı)etkilenirler.ben evden dışarı çıkarmıyorum sesi de kısık ayarladım mis gibi çalıyo alet.şu 2 artı 1 aldımm mı evde yıkıcam ortalığı he he.....

muhakak bir yerinde soğuk lehim sorunu vardır bendede aynı sorun vardı o kadar aleti açtım kapadım sürekli tekrarladı sonunda tesadüfen elektronikçi arkadaş fark etti bir lehimle sorun çözüldü. eğer mikserde yapmıyorsa içindeki amfi devresi ile hoparlöre giden bütün bağlantıları ve lehimleri gözden geçirmekte fayda var..kolay gelsin.

sayın akor pa80 kalvyenın uzerındekı hoparlorle bı pa55 uzeırndekılere gore gercekten kalıtelı ve farklı ben gayet memnunum yanı tabı oda sızın fıkrınız sonucta
ama tabıkı son ses kulnmamalı ama dugunde mecbur acıyoruz gaza gelıp :D ama full ses kulnnılsada bence boyle bı sorun yapmamalı sonucta bu sevıye varsa bu seside taşımalı
alette okdar cok vıda varkı parcaladgımda sayamdım okdar vıda ıle sarsılması cok acayıp bence ama toz okdarda etkılemz bence cunkı bılgısayar bılgımden bılıyorum tozun okdar faktoru yok
nem olayındada yaparsa portlarda cızırtı yada alet ıcınde okstıleme neden olur dıcem ama bende o sorunda yok xs
hocam ben sureklı dugunlerde oldugum ıcın alet herturlu ortama gıdıo yanı mecbur para kazanıyoruz sonucta...

sayın hasanhoca ewt keyfıme bakıyorum sımdılık calısıyo yanı servıte 2-3 gun ıncelemyue fılan alırız dıo falan neyse calsıyo swıchlerı taktıktan sonra bı arızada cıkarmamıs
hemn bı ornek vermek ıstıyorum arkdasımda is50b klavye var aynı butarz bı problemden aletı servıse gondermışler sorunn anakarttan cıkmış ve bılındıgı gıbı anakart nekdar soylemk bıle ıstemıyorum yaklaşık oalrak aletın fıyatına yaklaşıyo
sonra aletı yaptıramadı arkdasım ama ben soyle avunuyorum is50b denılen aletler zaten sorunlu uretılen bı alet oyonden rahatım
inşallh bı daha yapmaz arızayı suan calısıyo yanıı

sayın feyo dediğiniz gibi lehımlerı gozden gecırdım kabloalrıda oyle suan caslıyor
ama birşey dıkkatımı cektı swıchlerı degıstırırken bundan once servısı degıstırmıstı lehımı yaptıktan sonra yolları temızlememış
onlarıda temızledım ben sanırım oda bı faktordu gıbı gelıyo bana ...

herkese katılımları ıcın sonsuz saygılar...

sayın abim istabul dtl teknik servis kendi elile gönderirsen fazla bi maliyeti olmaz 11 pa80 in başını yedim ve hepsi gitti geldi dtlye ve çalışma ortamlarınıda gördüm güzel 10 numara a.dan z.ye korgun türkiye distiribütörü ama kendin gönder aradaki kutlara para kaptırma

kardeş bende pa 60 var devamlı son seste çalıyom hiç birşey yok ama içindeki tiz hoparlörleri değiştirdim araba tizleri taktım 5tl ye devamlı son ses bende düğünde monitör olarak kullanıyom orgun kendi hoparlörlerini artık nem falanda sorun çıkarmıyor üstelik alette savaştan çıkmış gibi görünüyor...Gayet memnunum herkes bozulur diyor ama ben elektronikçiyim bana göre elektroniksel bir arıza durduk yere olmaz o lehimdeki pasta izleri bunlar elektronikçiler kendi aramızda cihaz vesvesesi diyoruz... hoparlörü hor kullanılmışsa değiştir araba kapı hoparlörü tak orjinal falan artık kalmıyor ne yapayım ses bozuk çıktıktan sonra ses güzel çıksın hoparlör korg değilde pioner kicker olsun bizim millet gösterişe şekile çok kafa takıyor benim orgta şimdi 3 tane hoparlör var birtanede alttaki kabini içne bas için basın hoparlörü koydum dışardan görünmüyor ama alet çalınca zingir zingir ediyor.Kafanıza takılan hertürlü yardımda buradayım..

aynı sorunu iki kez yaşadım arkadaşım,ekranın tam alt kısmına gelen bölümde haporlere giden beyaz plastik bi fiş var.o zaman zaman yerinden çıkıyor...yada gevşiyor...iki kez başıma geldi , bir keresinde sahnede oldu mecburen kendim açtım ve yaptım..bende sadece fişi yerinden çıkıyor.bi yaptınmı 5-6 ay kadar gidiyor ama malesef yine oluyor

merhaba...kesiklik yapan kolona geçici olarak başka bi kolon (hoparlör) tak...dene...hoparlörün kendiside bozuk olabilir...ama kanatim büyük bi ihtimal volum pot...