• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Korg Pa80 Mikrofon Ses Ayarı

bigali

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Web sitesi
www.ilanveriyor.com
Enst.
KORG PA80 - ROLAND G600 - KORG PA60
Üstadlar merhaba,

Korg Pa80'de mikrofonun sesin nasıl kısabiliriz?

Yardımcı olursanız sevinirim...
Teşekkürler

Cevap: Korg Pa80 Mikrofon Ses Ayarı

arkadaşım iki yerden kısa bilirsin 1 ekranın solonda menüye bas cikan şıklardan soldan 4 mikrofon resmi olan aido in yazar solda accı yazan tuşa bas tempo ayarıylada kıs 2 orkun arkasında GAIN 1 ve GAIN 2 var onlar mikrofon volümüdür hoşçakal

Moderatör tarafında düzenlendi:

arkadaşım iki yerden kısa bilirsin 1 ekranın solonda menüye bas cikan şıklardan soldan 4 mikrofon resmi olan aido in yazar solda accı yazan tuşa bas tempo ayarıylada kıs 2 orkun arkasında GAIN 1 ve GAIN 2 var onlar mikrofon volümüdür hoşçakal

üstad birtanesin sen saygılarımla....teşekkürler

üstad çok teşekkür ederim cevap için... emeğine ve eline sağlık...
saygılar

Hazır mikrofonla ilgili bir konu bulmuşken bende bişey sorayım size . mikrofonun ekosunu nasıl açabilirim korg pa 80 de .yardım edebilirseniz çok sevinirim. saygılar iyi forumlar.

bir soruda ben sorayım mikrofonla ilgili. pa80 e mikrofonu taktığımda hangi sesi açarsam açayım sound un sesi mikrofona yansımıyor, mikrofondan eko gelmiyor. normalde sesler ekolu ama mikrofona gelmiyor ekosuz çıkıyor acaba bunu nasıl halledebilirim . mikrofona nasıl eko verebilirim saygılar iyi forumlar.

Hazır mikrofonla ilgili bir konu bulmuşken bende bişey sorayım size . mikrofonun ekosunu nasıl açabilirim korg pa 80 de .yardım edebilirseniz çok sevinirim. saygılar iyi forumlar.

bu sorunun cevabını bende merak ettim doğrusu bilen varsa cevaplar ise seviniriz saygılar

arkadaşlar konu guncelmi bilmiyorum ama cevap yazmak istedim
pa80 de mikrafonun efektinin gitmesi orga sıfırlama yapmadan yani fabrika restore disketlerini yüklemeden üst üste set yada backup yuklemeden kaynaklanıyor. cogunuzun bildiği gibi var olan sorunsuz calısan bi set içerisinde sadece ritim ve performance sesleri yoktur bunların yanı sıra o seti tasarlayan kişinin proğram bölümü(içerisinde ses varyasyonlarını ve durum kitlerini barındıran) ve global ayarlarıda bulunuyor peki nedir bu global ayarı.
global ayarı o orgun kolonlara nasıl ses vereceğinden tutunda klavye scal ya secimine tus hassasıyetınden tutunda midi kontrollerıne ve padlerden en önemliside efekt giriş ve çıkışlarını barındıran sistem ayarlarıdır.yapmanız gereken şey işe sudur
SIRASI İLE
1.ORGDA EKRANIN SOLUNDA VE DİSK TUŞUNUN HEMEN YANINDA BULUNAN --GLOBAL-- TUSUNA BAS
2.EKRANIN ÜZERİNDE BULUNAN PAGE+ TUŞU İLE 14.PAGE YE GEL YANI EKRANDA --Gbl:Audio In Cfg-- YAZAR
3EKRANIN ÜZERİNDE BULUNAN BİRAZ ÖNCE KULLANDIGIN PAGE TUSUNUN HEMEN ALTINDAKİ --UPPER1/ACC--
TUSUNA BAS VE --Input 1/2: bölümü tekerleği kullanarak --1/2 Int.FX--- YAPP
4. HEMEN AYNI YERDE BULUNAN UPPER2/ACC TUSUNU KULLANARAK ONUN ALTINA İN VE --İnternal FX: YERİNİ YİNE TEKERLEĞİ KULLANARAK ---- 2 InpSet02--- YAP...

BUNLARI YAPTIGIN AN MİKRAFONUNDA EFEKTİN GELDİĞİNİ GÖRECEKSİNN AYNI ŞEY PA SERİNDE 50-55-60 İÇİNDE GEÇERLİDİR SEVGİ VE SAYGILARIMLA SİYANÜRMÜZİK2014