• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Korg pa80 ses sorun acil yardım

Piynst tunahann

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Kork pa80
Üstadlarım orkumda bugun boyle bu sorunla karşılaştm ilk defa . Orku son seste calarken ses bi anda gidiyor sistem devam ediyo her islemi yapabiliyorsun ama ses komple gidik ne klavye ne ritim hicbişekilde ses yok ve aç kapa yapıyorsun ses geliyor ve birşey farkettim bidaki calarken ses gittiğinde orku kapatmadm ama tabi yine hic bir sekilde ses yok globala bastm orda hoprlör sesini kapatma açmak için on of varya ordan ses gittiginde globaldan on of yapyrum ses tekrar geliyor ama tekrar gidiyor ve bu ses gitme olayı yuksek sesteyken yapyo volumu biraz duşürdugun zaman ses gitmiyor sadece son seste bu sıkntı var neden bòyle yapar yardmci olurmusunuz
DAHACA TESİSATA TAKIP DENEMEDİM ORKU ORKTA GİDEN TESİSATTA GİDERMI SES HIC BILMIYORUM ama bu olay ilkdefa çalışırken bugun geldi başma acaba ses son sesteyken kitleme olayı gibi birseymi yapyor otomatik biseymi oluyor anlamadm ama ole olsa daha oncede olurdu anlamadm gitti valla yardmci olurmusunuz bana

Cevap: Korg pa80 ses sorun acil yardım

Benimde öyleydi 7 ay öyle kullandım fakat bi abinin tavsiyesiyle orgu açıp kabloları kontrol ettim. Baktım yerine oturmayan kablolar var onları iyice bastırdm.
Sonra Allah'tan sorunum çözüldü. Yinede tavsiye ederim. İyi çalışmalar dilerim.

Cevap: Korg pa80 ses sorun acil yardım

Orgun içinde hemen ekran bölümünün altında Kibrit kutusu büyüklüğünde bir devre aparat var bu aparat dan orgun kolonlarına kablolar çıkış yapmaktadırlar işte bu kabloların soketleri ya yerinden oynuyor yaka oksitlenme nedeni ile ses kesiliyor bu soketleri kontrol edrim eğer oksitlenme var ise de elektronik Malzeme satan mağazalarda CONTACH SPREY diye bir Sprey var ondan alıp bu soketli alanlara org kapalı iken sıkalım durum düzelecektir. Org da ses kesildiğinde eğer büyük tesisata aynı anda orgu bağlarsanız tesisatta seslerin kesilmediğini ve normal devam ettiklerini göreceksiniz. Kolay gelsin Saygılarımla,