• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Korg pa800 açılma

ascalon25

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Web sitesi
www.youtube.com
Enst.
Korg PA800 Yamaha PSR S650
Merhabalar korg pa 800 önceden açma tuşuna bastığımda korg yazısı çıkıp öyle pcm ler yüklenen ekran geliyordu şimdi ise açtığımda beyaz ışık yanıp öyle pcmler yüklenen v2 yazan kısım geliyor çok büyük bir sorun değil ama nedenini merak ettim yardımcı olursanız sevinirim

Resim at ama..
Sanırım ( işletim sistemi) os yükle düzelir..

Ne yaptında düzeldi ? Bende önceden açma tuşuna basınca kocaman harflerle korg yazısı çıkardı sonra korg pa800 yazısı çıkardı sonrada pcm yüklenme ekranı çıkardı şimdi ise korg yazısı çıkmıyor beyaz ekran görünüyor korg pa800 yazıyor sonra yine beyaz ekran çıkıyor sonrada pcm yüklenme ekranı geliyor. Ben orgun arka tarafındaki siyah kapağı açıp mp3 board takmıştım, mp3 board kablosu yetişmiyordu diye biraz çektim zorladım acaba ondan mı öyle oldu ? Bide sol hoparlörden ses az gelmeye başladı orga hafif vurunca düzeliyor önceden bu sorunda yoktu acaba mp3 board kablosunu sert çektim diğer kablo soketleri yerinden mi oynadı ne oldu ? Yada yazılımsal bi sıkıntı mı ?

Siz sorununuzu nasıl hallettiniz ? Yazılım yüklerek mi cihazın içini açıp mı tamir ettiniz nasıl yaptınız ?