• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Korg pa800 kullanan hocalarim bakar misiniz??

zeki-molla

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
PA 800
Tam 800 alma karari vermisken bir kac kisiden orgun program esnasinda dondugunu duydum.Buda kafami cok karistirdi. Piyasaya baktigim zaman bir cok kisi Pa800 satiyor buda beni cok endiselendiriyor.Acaba kapali kutu alsamda yapar diye dusunuyorum.Sizin fikirleriniz neler?

Cevap: Korg pa800 kullanan hocalarim bakar misiniz??

günceeeellllll....

eğer sıfır pa800 alacak kadar paranız varsa ikinci el pa2x alınız bence ama bu işler maddiyat tabi 4500 ve üzeri veren adam pa800e 500 daha verir pa2x alır artı pa800 2x kıamına getirmek istersen 5000 nide geçer rami yükseltmen ve mp3 board takmam2 x parasını geçer yani bana göre ikinci el pa2x alın sıfır pa800 yerineortalama 5000 civarı hatta daha alta bile bulunabilir

Uzun süredir pa800 kullanıyorum, bahsettiğin türden bir problem ( çok şükür) hiç yaşamadım.

Slm kardeş ben 5 yıldır pa 800 kullanıyorum canavar gibi maaşallah, 4 yıl mavilim setle kullandım, daha yeni baykal set aldım, bu arada şiddetle tavsiye ederim BAYKAL SET'i,
pa 800'de dikkat edceği şey, o setten bunu alyım, şu setten bunu kopyalayayım demeyeceksin, sabit bir setin olsun devam et yola yoksa ram yanması olabilir, kolay gele..

yorumlar icin cok tesekkur ederim rahatladim valla :)

.
Sayın zeki-molla,

Korg Pa800 ün V2 klavyesini güvenle alabilirsin. İkinci el olmasında da bir mahsur yok.

Klavye ile ilgili sıkıntılar genellikle bilinçsiz kullanımlardan kaynaklanıyor. İndirdiğin setlerin global dosyalarını yüklemez isen problem çıkmaz.

Ayrıca paralı usb set kesinlikle alma. Çünkü sen Tekirdağ - Saray ilçesindeydin yanılmıyorsam, bizim yöreye hitap edecek hiçbir usb yok. Sen klavyeni aldığında benimle irtibata geçersen set konusunda yardımcı olurum.

Şu an düğünler için kullandığım Trakya Set mevcut. Üzerinde düzenlemeler yaptım.

Hangi klavyeyi alırsan al, şimdiden hayırlısı olsun...

Kardeşim güvenle kullanabilirsin.Fakat mutlaka regülatörle kullan ve zırt pırt bir şeyler yükleme orga.En başta bir iki seti dene -ramleri silerek yeni set yükle- sonra sabit bir set oluşturup onu işlemeye başla.Bize yakın olan BESBUR set var.Fazla yüklenme makineye.İki yıldır kullanıyorum, makine tık demedi.Sahnede de hiç sıkıntı yaşamadım.Hatta Saray'da yağmur altında güç bela çaldık.

teşekkür ediyorum yorumun için hocam evet tekirdağ- saraydayım paralı set düşünmüyorum bir kaç set var elimde orgu alırsam set konusunda yardımcı olursan sevinirim abi sağol :) (betermen = Muhammet DOĞAN)

valla orgu bi alayım dikkat ederim ben ona :) (francesco85)