• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Korg PA800 - OS (İşletim Sistemi) Sorunları

Ensoniq

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Enst.
Ensoniq TS-10
Herkese Merhaba,
PA800 klavyemde durup dururken fon muziği gibi gürültü gelmeye başladı, daha çok keman gibi keskin seslerde belirgin olarak duyulmaktadır. Genel olarak klavyaya dokundugumda herhangi bir ses arkasında gürültü çıkmaktadır. Düzeltmek için 2.01 versiyonu formatlayarak 2.03 versiyona yükselttim gürültü sesi daha az ama hala var.
Arkadaşlar daha önce benzer durum ile karşılaşan varsa lütfen mesaj bırakın, yardımınızı rica ederim.

Saygılarımla,

Cevap: Korg PA800 - OS (İşletim Sistemi) Sorunları

Bu ses fabrika ritim ve seslerinde de yapıyor mu? Benim başıma gelmişti buna benzer durum sesler klavye açılınca sıkıntı yok fakat az bir süre sonra sonra cızırtı gibi veya arkadan gelen bir sıkıntı verici ses ile tadım tuzum kaçıyordu.Cızırtı tonu giderek artınca Adana bana yakın il orada bir ustaya telefon ile ulaştım CPU BOARD kaynaklı olduğu ortaya çıktı tabi tamir şansım oldu ve kurtuldum yoksa CPU BOARD fiyatı yetkili serviste hatırı sayılır para ...Bu ustaya ulaşmadan önce ram dediler anakart dediler dediler de dediler ....Saygılarımla

Moderatör tarafında düzenlendi: