• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Korg Pa800 Yardımınıza ihtiyacım var...

firtinayassin

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
yamaha tyros 2
Korg pa800 de içindeki setin yedeğini nasıl alırız ardından ram boşaltıp nasıl yeni seti yükleriz. Alette yeni olduğum için bilgi sahibi değilim yardımcı olursanız sevinirim.

Cevap: Korg Pa800 Yardımınıza ihtiyacım var...

setin yedeğini media save all save to new set yapıp setin ismini oluşturuyoruz. usbyi seçip çıkan kutucukları işaretleyip (genelde işaretli olarak açılır) okeyledikten sonra bi dk civarında bekliyoruz yedek hazır. ram boşaltma olayına gelince biraz teferruatlı bir işlem gerektiriyor. bunuda kısa cümlelerle anlatabilcek arkadaşları bekliyoruz :)

RAM SİLME :

* Saund tuşuna bas
* Record tuşuna bas
* Menü tuşuna bas
* Ekrandan MultiSample seçeneğine dokun
* Ekranda üst tırnağa dokun açılan sayfadan Delete seçeneğine dokun
* Çıkan ekrandan üçüncü seçeneği yani All Sample (MultiSample / DrumSample olması lazım )onu seç
* Soruya Yes de
Ram tamamen silinmiştir yeni set yükleyebilirsiniz.

yeni set yüklemeyi sormamış? ramden yer açmayı sormuş anlattığınız olay tamamen rami boşaltır. bunu yapmanın daha kolay yollarıda var ama arkadaşın istediği cevap olmadığını düşünüyorum.

Arkadaşım yazılanları önce iyi oku istersen. Soruyu soran arkadaş ram boşaltıp yeni set nasıl yükleriz demiş bundan tek anlaşılan şey remi tamamen silmektir. Gerekli açıklamayı soruyu soran arkadaş yaparsa daha iyi olur.

Aynen hicaz hocama katılıyorum dediğimi anlamış. Kastım içinde ki setin yedeğini alıp ramı boşaltıp kilitli seti yüklemek çünki uzun bir süre ara vermiştim ondan dolayı yardımınıza ihtiyacım vardı.
Birde içinde ki setin yedeğini nasıl alıyoruz.

setin yedeğini media save all save to new set yapıp setin ismini oluşturuyoruz. usbyi seçip çıkan kutucukları işaretleyip (genelde işaretli olarak açılır) okeyledikten sonra bi dk civarında bekliyoruz yedek hazır. ram boşaltma olayına gelince biraz teferruatlı bir işlem gerektiriyor. bunuda kısa cümlelerle anlatabilcek arkadaşları bekliyoruz :)

adam burada açıklamış hala guncel diye yazmışşsınız

Arkadaşım yazılanları önce iyi oku istersen. Soruyu soran arkadaş ram boşaltıp yeni set nasıl yükleriz demiş bundan tek anlaşılan şey remi tamamen silmektir. Gerekli açıklamayı soruyu soran arkadaş yaparsa daha iyi olur.
biraz relax arkadaşlar hemen tartışmaya meyillisiniz ha :) tamam sustum