• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Korg soundlarından bıktım yamaha için yardım lütfen

Cevap: Korg soundlarından bıktım yamaha için yardım lütfen

yamaha ların ıkıncı ellerı bole malesef tabı a2000 ıcın do re nın bı kampanyası olmustu yılbasında fıyat dusmustu bole bı durumda ıkıncı el fıyatı kampanyalı fıyat bazında olusur.benım aldıgım fıyattan degıl bende satmam :) dusunmuyorumda zaten.sana tavsıyem alırsan rıtmler cok ıyı fakat seslerde ugraSman gerekır kendı reglerını olusturmak ve kafana gore effect vermen ıcın.

yamaha ların ıkıncı ellerı bole malesef tabı a2000 ıcın do re nın bı kampanyası olmustu yılbasında fıyat dusmustu bole bı durumda ıkıncı el fıyatı kampanyalı fıyat bazında olusur.benım aldıgım fıyattan degıl bende satmam :) dusunmuyorumda zaten.sana tavsıyem alırsan rıtmler cok ıyı fakat seslerde ugraSman gerekır kendı reglerını olusturmak ve kafana gore effect vermen ıcın.

peki hocam pa900 ün soundu farklı geldi bana size sorsam pa900 mü a2000v2plus+emo usb mi diye ne dersiniz???????

Pa 900 +emo veya ce set ile yoluna devam et derim korg kullanmış birisi yamahaya alışmakta çok zorluk çeker yamaha farklı bir dünya canın sıkılır usb set sound ararsın korgta nevale çok bulursun ama yamaha da durumlar farklı.

Korg pa 900 ve pa3x aynı ses motoruna sahip süper aletlerdir. İstersen Pa 900 ü gidin bir inceleyin özellikle DNC seslerle donatılmış fabrika seslerine bir bakın gitarın saxın yayalıların pionların soundları bence yamahadan bir adım önde hele o gitar mode 2 dnc deki gitarın tınısı soundu başka.

Arkadaşım benden sana dost tavsiyesi. Korg kullanıpta Yamaha ya geçenler pişman oluyor. Korgun ritimleri çok sert ve tokmaklı. Ama yamaha öyle değil, daha soft. Bence iyice kullan dene bak öyle karar ver. Kulağın korgun rirtimlerine alıştıysa Yamaha sana gelmez. Ha Yamaha nın enstürümanlarıda çok gerçekçidir. Şu an emo 3x e de usb yaptı. A2000 le aynı olduğu söyleniyor. Ama yinede dinleyip karar vermek gerekir. Bunu sana Çeşitli zamanlarda 3 adet A2000 V2 PLUS +EMO - 3 adet pa 800 - 1 adet te pa1x emo board alıp kullanmış biri olarak söylüyorum..

Arkadaşım benden sana dost tavsiyesi. Korg kullanıpta Yamaha ya geçenler pişman oluyor. Korgun ritimleri çok sert ve tokmaklı. Ama yamaha öyle değil, daha soft. Bence iyice kullan dene bak öyle karar ver. Kulağın korgun rirtimlerine alıştıysa Yamaha sana gelmez. Ha Yamaha nın enstürümanlarıda çok gerçekçidir. Şu an emo 3x e de usb yaptı. A2000 le aynı olduğu söyleniyor. Ama yinede dinleyip karar vermek gerekir. Bunu sana Çeşitli zamanlarda 3 adet A2000 V2 PLUS +EMO - 3 adet pa 800 - 1 adet te pa1x emo board alıp kullanmış biri olarak söylüyorum..

yorumlarınız için çok teşekkür ederim o zaman pa900 e karar verdim sound kalitesi artırmak içinde ileride emo usb 2 olarak niyetleniyorum hayırlısı olsun

hocam gemliğe geleyim misafirin olayım yarım saat yani sadece soundları dinlicem v2 plus heralde sendekinden kötü olamaz sendekini dinleyim kafamda bi fikir oluşmuş olur müsaitsen pazar günü yanına bi uğruyayım.

buyur gel tabi alet düz emo yeter diye olus yaptırmadım telini ver özelden görüşelim

ya demoları dinliyorum a2000 v2 plus tyros 3 ten bile daha iyi geliyo sesler soundlar sizde tyros 3 mü a2000 mi ve neden a2000 ikinci elde çoook ucuz

tyros 2 den beri sürekli yamaha kullanıyorum sana herşeyi anlatırım ama burda olmaz

tyros 2 den beri sürekli yamaha kullanıyorum sana herşeyi anlatırım ama burda olmaz

abi çok gizli şeyler biliyomuşsun gibi hissettim şimdi merak uyandı bende yamahanın ritimleri korg a göre azyıf demiş bazı abilerim ama yamahada sanki böyle tane tane tek tek güzel geliyo gibi geldi banada ritimler demolarda dinlediğim kadarıyla hayla bi karar veremedim en iyisi ben abi senin yanına bi geleyim

abi çok gizli şeyler biliyomuşsun gibi hissettim şimdi merak uyandı bende yamahanın ritimleri korg a göre azyıf demiş bazı abilerim ama yamahada sanki böyle tane tane tek tek güzel geliyo gibi geldi banada ritimler demolarda dinlediğim kadarıyla hayla bi karar veremedim en iyisi ben abi senin yanına bi geleyim

gizli birşey yok:)ama alet tam olarak tanınmıyor sıkıntı burda.mesela emo 3x e usb yaptı 120 mblık.ama A 2000 e çoğu aynı ses ve rtimlerden oluşan usb yi yapmıştı zaten hemde 180mblık.dediğim gibi alet iyi tanımıyor görmek dinlemek ve kullanışını anlamak lazım.gelirsen anlatırım