• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

KORG TRİTON EXTREME-SAX ( demo)

kartal_123

Sercan Güney
Yönetici
Moderator
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
KORG PA4X - TATİ USB + A2000 V2 PLUS EMO USB
[ame=http://www.youtube.com/watch?v=3IfgMhQUFa8&playnext=1&list=PL5224F8AB8ABFE09F]Sax Taksim - YouTube[/ame]

Cevap: KORG TRİTON EXTREME-SAX ( demo)

Tam çiftetelli saksafonu olmuş 10 numara.

aynen süper sax ...

güncel ...

Pa500 800 vs. güzel de ah be hocam görünce bunları içi gidiyor insanın. Herşey sample mi? Pa3x olsa ne yazar... Akustik modelleme diye bişey var. Al işte triton böyle bişey.

tarzı güzelmiş çalan arkadaşın. sona doğru boşnak doğaçlama yaptı. tam boşnak sax olmuş

ama harbiden de sax tam sax valla ...

Hayatınızda hiç gerçek gerçek saksafon sesi duymadığınız bu arkadaşın demosundaki sesi saksafona benzetmenizden anlaşılıyor. Bu olsa olsa klarnet zurna karışımı bir ses. Saksafon sesiysede çalma biçimi zurna tarzı olduğundan benzememiş.....(1969 yılında Kırklareli lisesi Bandosunda Alto saks vardı ve abim çalıyordu)

Buyrun gerçek saks sesi

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=rx0H6tqlw8g&feature=related[/ame]

Moderatör tarafında düzenlendi:

Hayatınızda hiç gerçek gerçek saksafon sesi duymadığınız bu arkadaşın demosundaki sesi saksafona benzetmenizden anlaşılıyor. Bu olsa olsa klarnet zurna karışımı bir ses. Saksafon sesiysede çalma biçimi zurna tarzı olduğundan benzememiş.....(1969 yılında Kırklareli lisesi Bandosunda Alto saks vardı ve abim çalıyordu)

Buyrun gerçek saks sesi

Merhaba...

Haklısın Mustafa Abi ; doğru söze ne gerek?

Hiç güleceğim yoktu , çok güldürdün beni :)

Bence ,klavyede hangi enstrümanı çalacaksak , o enstrümanı gerçek hayatta çalmayı da bilmiyorsak , ilk işimiz mümkün olduğunca çok ilgili enstrümanın kullanıldığı şarkıları dinlemek olmalı.Örneğin ben üç-dört ay kadar klâsik gitar çaldım ; ama hiç elektro gitar çalmadım.Ama elektro gitarlı çok şarkı dinledim ; o şarkıları çok da çalıştım.Ha , yeterli oldu mu? Orası tartışılır...

Bilgilendirme için çok teşekkürler...