• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

KORG'ta Orjinal Piyano Sound'u Varmı?

Müziksiz Asla

Gold
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Pa600Qt
Merhabalar,
Pa600 için kendi editledigim piyano sesleri ile yaklaşıyorum ama yine de gerçek piyano sounduna yaklaşamıyorum.

Arada çift el piyano kullanıyorum. Yine bir piyano almamak için bana yardımcı olabilirmisiniz.

En ünlü piyanoların bile sesi birbirinden farklı çıkıyor, hatta canlı dinlemekle kayıttan dinlemek bile farklı. zevkinize uygun şeklini elinizdekileri editleyerek veya mix yaparak elde etmeye çalışabilirsiniz. Ama akustik piyano sesindeki tını kolay çıkmıyor. pa 600de en azından 3 katmanlı bir piyano vardır sanırım.

Bu çok önemli ve güzel bir soru piano sesleri için değişik varyasyonlar var bildiğim kadarıyla pa600 dışardan sample ses alıyor zevkinize uygun bir piano sesi bulmanız lazım bunun için sample ses arşivlerinden indirip orga tatbik etmeniz lazım ben şahsen rolandın piano seslerini gerçekçi buluyorum rolandtan korga convert kmp uzantılı sesler bence iyi olabilir araştırın derim iyi günler

Araştırıyordum. Alttaki forumu buldum. Tek bir piano için 116 MB diyor yanlış anlamadıysam. Ama bizim 600ler 96 mb sanırım.

Bu videoda editledigim piyano sound 'u sizce nasıl.
Bana çok sade geldi böyle gümbür gümbür degil sanki.

Gayet güzel olmuş, elinize sağlık.
Biliyorsunuz mix, mastering konuları çok kolay değil. Herkesin kulağı, duyusu, algısı, beğenisi farklı.. Hatta farklı zamanlarda dinlediğimiz aynı müziği bile farklı algılayabiliyoruz. Dinlediğimiz alete göre de değişiyor. Çalarken sol eli daha baskılı ve baslarda sustain pedallı çalmak belki daha yoğun bir ses etkisi oluşturabilir. Biliyorsunuz hızlı basınca piyanoda ses karekteri değişir. Kolay gelsin...

Gayet güzel olmuş, elinize sağlık.
Biliyorsunuz mix, mastering konuları çok kolay değil. Herkesin kulağı, duyusu, algısı, beğenisi farklı.. Hatta farklı zamanlarda dinlediğimiz aynı müziği bile farklı algılayabiliyoruz. Dinlediğimiz alete göre de değişiyor. Çalarken sol eli daha baskılı ve baslarda sustain pedallı çalmak belki daha yoğun bir ses etkisi oluşturabilir. Biliyorsunuz hızlı basınca piyanoda ses karekteri değişir. Kolay gelsin...

Eyvallah dostum. Orgla o soundun yakınından bile geçemeyeceğiz anlaşılan.

Baksana sounda,

Ben bu hafta bir piyano alayım yapacak birşey yok.
Bilgilendirme ve yorumların için teşekkür ediyorum.

Kullandığınız aletin klavyesi hoşunuza gidiyorsa bilgisayarınıza piyano vsti leri indirip onları deneyebilirsiniz. Hatta ücretlileri var. Bosendorfer, yamaha , steinway gibi.. Ses kartınız var nasıl olsa.

Kullandığınız aletin klavyesi hoşunuza gidiyorsa bilgisayarınıza piyano vsti leri indirip onları deneyebilirsiniz. Hatta ücretlileri var. Bosendorfer, yamaha , steinway gibi.. Ses kartınız var nasıl olsa.

Hmm. Yani homestudio midi klavye kullananlar gibi diyorsun. Güzel fikir aslında. Bir laptop alayım onun yerine evet harika. Araştırmaya başlıyorum. Detayları yazarım. Teşekkürler

Dostum,bir laptop aldım.
Yalnız VST ile ilgili türkçe yada detaylı birşey bulamadım. Orgu nasıl bağlayacağım, scarlett 2i2 ses kartına nasıl gireceğim vs. Ses kartında midi girisi yok. Programda kullanılması gerekiyor herhalde.

Bilgin varsa yönlendirirmisin beni.

Demonu Paylaş Yine Yarışma Yapalım mı ? Anket

• Evet

Oy: 14 70.0%
  • Kararsızım

Oy: 6 30.0%
  • Hayır

Oy: 0 0.0%

Delüxe üyelik Yapın sizinde olsun.. (Sunucu Ödemeleri için katkınız olsun)

Son kaynaklar

İyiki Doğdunuz :)

Geri