• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Küçük dev adam gw8

suleymanerol

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
roland gw8-gitar
Değişik markalarda alet kullanan dinazor;) müzisyen arkadaşlarla,gençleri de aramıza alarak gw8 üzerinde değerlendirme yaptık.Şimdilik düzenlemiş olduğumuz GİTAR,DAVUL,BASS,ORGAN sesleri(kaldı ki şu ana kadar 39 Elektro Gitar)diğer markalara ve benim strat a:mad:fark attı.Bunları diğer markaları küçümsediğimden yazmıyorum.Çünkü bende diğer marka klavyeleri sık sık kullanıyorum.Türk seslere gelince ZURNA başta olmak üzere bir çok ses sınıfta kaldı.Nefeslilere gelince Bando da çalmış biri olarak sax,clarinet,trumbet,trambon vs gibi borular o kadar iyi ki daha düzenlemeye cesaret edemedim.Fazla uzatmadan sonuçlar şöyle:
boyut,sağlamlık,ağırlık,dizayn:7
tuşeler:7
teknik özellikler:7
kullanım pratikliği:7
world sesler:5
diğer sesler:eek:rtalama 9
effectler:9
hız:6,5
büyük bir salonda duyumu:9
adamın canını sıkmama:D:10
En iyi clasik gitar tınısı:9,5
dis gitarlar:10
total tonlama:8
midi:8
eksiklikler:3
fiyat:100
vs....
değerlendirmeler 10 üzerinden yapılmıştır...
HERŞEY MÜZİK İÇİN:)

Cevap: Küçük dev adam gw8

ıyı bır puanlama sıtemıı bencde cok verımlı kullanıslı bır alet herkesın elının altında olması gereken bır klavye

Değişik markalarda alet kullanan dinazor;) müzisyen arkadaşlarla,gençleri de aramıza alarak gw8 üzerinde değerlendirme yaptık.Şimdilik düzenlemiş olduğumuz GİTAR,DAVUL,BASS,ORGAN sesleri(kaldı ki şu ana kadar 39 Elektro Gitar)diğer markalara ve benim strat a:mad:fark attı.Bunları diğer markaları küçümsediğimden yazmıyorum.Çünkü bende diğer marka klavyeleri sık sık kullanıyorum.Türk seslere gelince ZURNA başta olmak üzere bir çok ses sınıfta kaldı.Nefeslilere gelince Bando da çalmış biri olarak sax,clarinet,trumbet,trambon vs gibi borular o kadar iyi ki daha düzenlemeye cesaret edemedim.Fazla uzatmadan sonuçlar şöyle:
boyut,sağlamlık,ağırlık,dizayn:7
tuşeler:7
teknik özellikler:7
kullanım pratikliği:7
world sesler:5
diğer sesler:eek:rtalama 9
effectler:9
hız:6,5
büyük bir salonda duyumu:9
adamın canını sıkmama:D:10
En iyi clasik gitar tınısı:9,5
dis gitarlar:10
total tonlama:8
midi:8
eksiklikler:3
fiyat:100
vs....
değerlendirmeler 10 üzerinden yapılmıştır...
HERŞEY MÜZİK İÇİN:)

word bankasında ki türk seslerinden efekt anlamnda daha iyi sonuçlar almak için gw8 kullanıcılarına naçizane bir önerim olacak örnrğin word bankasındaki elektro bağlama sesi düzenlemek istiyoruz preset seslerdeki beğendiğmiz elektro gitar seslserinde kullanılan efekt ve parametreleri adım adım ayrıntılı not ederek word bankasındaki elektro bağlama sesine de bu parametreleri ve efektleri seçerek deneye biliriz yada nefeslilerden beğendiğimiz preset sesin efektlerini ve parametrelerini word deki nefesli sese uygulaya biliriz...

Gönül isterdiki elimizdeki alet tam profosyonel olsun.Ör:Davul setlerindeki her sesin(kick,snar,zillervs.)tek tek tonlayabilelim.gw 8 de böyle bir şansımız yok.Kaldı ki stlimizde kullandığımız her enst.nı bile ayrı ayrı tonlayamıyoruz...Style bölümünde verdiğimiz effect bütün enstrümanlar için.Ayrı ayrı effectlendiremiyoruz.Benim şahsen yaptığım comp.den low ve high desibelleri -6 ya kadar düşürmek.Bundan amacım styledeki enst.manların ses parlaklıklarını biraz kısarak solo enst.manın daha iyi ve ayrıntılı duyulmasını sağlamak.Daha sonra bass treble istendiğinde analog modıfy den ayarlamak..Solo enstrümanları tonlarken dediğiniz gibi preset seslerin effectlerinden faydalanıyorum.Ama daha çok kullanmış olduğumuz soft werelerden örnekleme yapıyorum.DOSTUM BLUES ÇALAN ADAM DA HANGİ GİTAR TONLARINI KULLANMASINI BİLMELİ DİYE DÜŞÜNÜYORUM....SAYGILARIMLA...

misket ritmi hoşuma gitti...başarılarının devamını dilerim...

başka marka org kullanıcılarının görüşlerini almak da önemlidir...fikir alış-verişi her zaman iyidir

burada emeği geçen herkeze teşekkür ediyorum herkezin eline yüreğine sağlık ben yeniyim aletleri tanımadığımdan yorumlarda bulunamıyorum amma çok bilgileniyorum teşekkürümü herkeze borç biliyorum saolun var olun saygılar herkeze

genel sound'dan bahsetmek gerekirse,,,
genel sound çok iyi değil, aslından iyi olduğunu da pek söyleyemem..
alet okadar farkla cihaz seçiyo ki anlatamam. ya aletle uyumlu iyi bir cihaz sahibi olacaksınız yada aleti elden çıkarıcaksınız:) genel sounddan şikayetciyim sahsen ve bu olay nasıl halledilir bi fikrim yok...
bir de;
tr kitlerdeki, mesela davul bendir vs vs aynı kitteki diger enstrumanlara göre düşük desibelde. bunu da farkettim...
bu aletin tr kitleri değişmeli ve sample olayı yapılmalı, bu alete yakışır ve tadından yenmez...