• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

laptop bilgisayarıma pa80'i bağlayıp mp3 kayıt ettmek isyorum ne gerekli?

orgcu_0060

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
KORG PA3X KULLANIYORUM
arkadaşlar sorum şu olacak;
dizüstü bilgisayarıma pa80 orgumu bağlayıp mp3 kayıt etmek istiyorum.söz olmadan yani sözsüz, sadce org çalıp mp3 kayıt yapıcam?bunun için ne gerekli hangi kablolar lazım.ucuz yoldan olsun istiyorum :) şimdiden teşekkürler:):):)

Cevap: laptop bilgisayarıma pa80'i bağlayıp mp3 kayıt ettmek isyorum ne gerekli?

mixerin yoksa orgun l mono çıkışından leptobun miç çıkısına giriş yap orgun sesini kıs patlama yapmasın birde audacıty programı indir mp3 olarak kanal kayıt yaparsın...

Cevap: laptop bilgisayarıma pa80'i bağlayıp mp3 kayıt ettmek isyorum ne gerekli?

yada usb tv kartı alıp sadece ses kablolarını orgun mono r ve l cıkışlarına baglayabilirsin. ses kalitesi hiç bozulmaz.70 tl gibi fiyati.

cankut _95 we emrack arkadaşlar dediğinz şeklide yapabilmem için nasl kablo almam lazım?birde orgun neresine takıcam bu kabloyu, daha önce hç yapmadım bilmiyorm nasl olacağını o yüzden ayrıntıyı istedim.tekrar çk teşekkrler...

hocam orgun arkasında 'output' yani ses çıkışı bölümünü göreceksin 'L mono' yazan girişe bir jak takıyosun. bu jak bir kabloya bağlı olacak tabi. kablonun öbür ucunda kulaklık jak'ı yani küçük jak olacak. onuda bilgisayarın ''mic'' yani mirofon girişine takıyosun. bu kabloyu hazır bulamayabilirsin bunun için çevrendeki bir elektronikçiye git ve durumu izah et sana bir ucu büyük bir ucu küçük jaklı bir kablo yapsın. ayrıca kayıt esnasında orgun sesini mümkün olduğu kadar kısmalısın yoksa ses patlar kayıt kötü çıkar. kolay gelsin

ya üstadım saolasın yaa inan çok saolun ilginize ..şurda 10 tane teşekkür butonu olsa inan 10una da basacaktım :) :) :) bol kazançlar..

En basit, uğraştırmadan bulabileceğiniz kablolama resimdeki gibi olmalı... Bu aparatların maliyeti tahmini 7-8 lira gibi ... Resmin solunda bir altta dönüştürücü adaptör var tanesi 1 lira gibi bir rakam. İsmini elektirikçilerde "lale jakı çivi jak'a dönüştürücü adaptör" olarak bulabilirsiniz.

Stereo kayıt almak en mantıklısı diğer türlü stereo girişe mono sinyal gönderdiğinizde dip ses oluşma riski var.

Resimler temsilidir cihazlarınızda yerleri farklılık gösterebilir emin olmadan yanlış yerlere takmayınız...

Furalabi üsyadımızın tavsiyelerini sakın ihmal etmeyin...

yxon.jpg

Solda "stereo out" yazan orgun çıkışları, sağda mavi renkli laptop'un temsili audio özellikleri arayüzüdür...

Moderatör tarafında düzenlendi:

hocam orgun arkasında 'output' yani ses çıkışı bölümünü göreceksin 'L mono' yazan girişe bir jak takıyosun. bu jak bir kabloya bağlı olacak tabi. kablonun öbür ucunda kulaklık jak'ı yani küçük jak olacak. onuda bilgisayarın ''mic'' yani mirofon girişine takıyosun. bu kabloyu hazır bulamayabilirsin bunun için çevrendeki bir elektronikçiye git ve durumu izah et sana bir ucu büyük bir ucu küçük jaklı bir kablo yapsın. ayrıca kayıt esnasında orgun sesini mümkün olduğu kadar kısmalısın yoksa ses patlar kayıt kötü çıkar. kolay gelsin

Neden mono kayıt yaptırıyorsunuz?

Bakın laptopların mic girişleri sadece mono kayıt yapmaz,bu konuda hemen her yerde yanlış bir bilgi söz konusu..Gerekli ayarları yaparsanız yani mic girişi Stereo Karışım olarak ayarlarsanız Stereo kayıt yapabilirsiniz..Bununla ilgili şu konuda detaylı bahsettim ama benim anlatımım video kayıdı,anlaşılan o ki bunla ilgili dahada detaylı bir konu açmak lazım ileride..

Moderatör tarafında düzenlendi:

1 adet behringer kayıt aparatı al yeterli ben öle yapıyorum pürüzsüz kayıt yapıyorum ayrıca mixcraft 5 kullanıyorum...