• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Laptopu Anfiye bağlarken sorun olması

g600-2010

Gold
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
KORG PA900 + G-600
Arkadaşlar Yeni aldığım SERVO PM 2000 küp anfiye org ve mikrofonları bağladım hiçbir problem olmadı ama Laptop bilgisayarımıda bağladığım zaman kolonlardan Kısa dalga radyo gibi cıvıltılar ve distorsiyon oluşuyor. Bunun nedenini bilen veya sorunun çözümünü bilen arkadaşlardan yardım bekliyorum şimdiden teşekkürler.

Cevap: Laptopu Anfiye bağlarken sorun olması

üstadim merhaba laptoptan çikan deck kabloyu amfinin tape girişine bağla, mikrofon girişine girersen çok yüksek gelir / kolonlara kaldiramiyacaği bir ac akim vermektedir.

Illaki mikrofon girişinden giriceksen o kanalin gain potunu çok kisik tut.

laptopun şarj aletini çıkarıp deneyin onda oluyor

laptoptan miksere elektrik gidiyordur..arkadaşımın başına geldi.mikser yandı.baya bi masraf etti.

kesin çözümü söylüyorum herkes denesin ve dinlesin:
şarj adaptörünün elektrik fiş ucu topraklı ise,en kolay yöntem olarak topraklama uçlarını izole bant ile kapatıp prize öyle takın.görün bakın hiç bir radyo sinyali gibi hışırtılar kesilecektir.başkada bi çaresi yoktur.topraksız şarj adaptörlerindede zaten bötle bir sorun yoktur. ücret istemez bi teşekkür yeterli.

aslında ona da gerek yok hani evlerde genel olarak kullanılan 5 li küçük çoklayıcılardan bitanesiyle olayı çözebilirsiniz

topraklamayı sök leptopun o zaman cihazda dip ses olmaz

Hepinize teşekkür ediyorum Naim akbaş adlı üyemizin dediğini aynen uyguladım sorunum çözüldü Allah sizden razı olsun. Sağolasınız.

sende sağol dostum,yardımcı olabildiysem ne mutlu bana.

Daha masrafsız bir öneri de benden olsun :) Bildiğiniz bir adet peçeteyi laptopun fişinin ucuna takın yni delip geçirin iyine fişe sonra o fişi prize takın geçmiş olsun :D