• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Lütfen Acill Hepimiz İçin Lazım !!!

org adamı

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
KORG PA600
İyi günler forumdaki üstadlara ve profesyönellere bir sorum olacak pa600 de set nasıl yapılır tamamen toplama bir set olarak bir seti nasıl yaparım sesleri ve ritimleri nasıl alırım ? lütfen yardım edin işin sonunda size söz öyle bir set yapacağım ki tüm parayla satanlara inat olacak ve hem stüdyo hem sahne hem düğün hepsi için. :confused:

Cevap: Lütfen Acill Hepimiz İçin Lazım !!!

Kardeşim eğer menülerimiz aynı ise (yani pa500tr ile pa800 menüleri aynı idi ) yardımcı olurum ses ve ritim alma ve bunlardan yeni set yapma konusunda...Saygılarımla

çok güzel konuya değindin dostum ...pa600 bu iş daha basit..2x veya 800 veya 3x setin den ..yapacaksan orgların hepsi olmasılazım öncelikle..yoksa tek tek uğraşmak zorundasın oda işin uzun demektir...saygılar

pa600 için anlatacak varsa lütfen anlatsın orgu kurcalarken ritimleri sesleri filan seçerek ayırmayı gördüm ama onları nasıl ayırıcam nasıl birleştirecem bilemedim

örneğin 1 tane (sound) user 1.pcg dosyası var giriyorum ve open e tıklıyorum sesi seçiyorum kopyalıyorum ama sonrasını bilmiyorum nasıl birleştireceğimi.

sevgili arkadaşım bana özel den yazarsan sana düzgün bir seti izzahat ederim yaparsın

Merhabalar. Set yapmaya babada anlatirsaniz çok tesekkur ederim

Merhaba bu set sorununu bende yaşıyorum daha önce OR700V2 PLUS kullanıyordum istediğim ritmi sesi usb den kopyalayıp yapıştırıyordum çok basitti p600 aldım çıldırıyorum bi dünya set var indiriyorum isimleri farklı yüklüyorum acayıp sesler ortaya çıkıyor seti yüklerken yada setten bir ritim nasıl yüklenir set nasıl oluşturulur her seferinde komple silmekmi lazım lütfen yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

korg serilerinde toplama set oluşturmak zahmetli ve zaman isteyen bir durum öncelikle hangi kitlerle yazılmış onu bulacaksın yada ritimi yükleyip tek tek edit yapacaksın hangi kite kalıp oturuyorsa o kitle editliyeceksin size tavsiyem öreneğin a sette halaylar çok güzel kitlere bak muhtemelen hep aynı kitlerle yazılmıştır yanına bir kağıt al not et başka b sette 2-4 ler ve diğer ritimler güzel o kitleride not et böyle böyle kitleri tespit et en son aleti resetle tertemiz o setlerdeki sadece kitleri yükle daha sonrada ritimlerini güle güle kullan şunu unutmayalımki piyasadaki kitler hemen hemen aynı setlerde aynı dikkat ederseniz o yüzden kendinize özgü set oluşturmak zaman istesede imkansız değil kolay gelsin şimdiden.

Cevabın için teşekkür ederim ama kit dediğin tam olarak nedir seti açıyorum
global-pad-pcm-perform-songbook- bunlar ne işe yarar bilmiyorum saund sesler styl ritimler açıyorum favorite yi açıp istediğim ritmi kopyalıyorum yapmam gereken başka birşey varmı allah rızası için yardım edin lütfen

1 Ritimde User DK da bulunan Drum kitler. PCM deki Sampleler Performanstaki Sesler Sounddaki Sesler Bulunur.

Doğal olarak bir ritim alırken o ritim hangi drum kiti, hangi soundu, kullanıyorsa o setten onlarıda alman gerekmektedir. birini eksik alırsan saçma sapan sesler cıkar: Set yapicam demişsinde Piyasadaki setlerin Toplanmış bir hali var. oda benim 4 5 ay once yaptığım Pro set onun dışında 50 ye yakın piyasa seti denedim ve ekstra bir ritim ses görmedim. öyle bi set yapicam demen ya kendine oz ritim yazman yada paralı usb lerden guncel ritim alıp paylasman sonucu parayla alınanlara inat olabilir. Kolay geLsin.