• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

M-audio Axiom Pro 61 mi yoksa ROLAND E-09 Dijital Klavye mi?

erhanerhan

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Enst.
Yok
merhaba arkadaşlar; acil bir midi klavye ye ihtiyacım var. daha önce midi klavye kullanmadım. ufak bir araştırma sonucu bu iki ürüne rastladım. ikisininde fiyatı aynı.. sadece teknik özellikler bakımından ve kullanışlılık bakımından kararsız kaldım. acaba bu ürünleri kullanan arkadaşlar yada bu ürünleri inceleme fırsatı olan arkadaşlar bana seçim konusunda yardımcı olursanız çok sevinirim. ya da farklı bir tavsiye de alabilirim.

Cevap: M-audio Axiom Pro 61 mi yoksa ROLAND E-09 Dijital Klavye mi?

bütçen ne kadar bilmiyorum ama novation SL MK II serisine bak.bende 49 tuşlusu var.ribbon var alette.malzeme süper kalite tuşesi falan onbir numara.birde sürgü ve potlarına dokununca kumanda ettiği parametreyi seçiyor aranmaktan kurtarıyor direk otomatik seçiyor dokununca.bu özelliğini açıp kapatabiliyorsun aynı zamanda..şiddetle tavsiye edilir...

busamania bende bir midi klavye arıyorum ama pc olmadan da icerisinde kaliteli bir piyanosu olsun istiyorum built in diyorlar sanıyorum. tavsiye edebilecegin böyle bir cihaz varmı ? emunun bir modelini buldum ama begenmedim. korg oldugu icin bu midi sadece ev icin olacak. bu yüzden bütce 500 tl. 2ci el bulunur diye düsünüyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:

valla hocam midi klavyenin olayı belli ööle çok kalite bekleme heleki piano sesi alemdeki en iddialı sestir büyük markalarda bile oturtamıyorlar akustik ses sadece yaklaşabiliyorlar.o dediğin yaş iş o yüzden.midi klavye kullanacaksan ya synth alete bağlayacan ki o da piano tuşeli değilse onada gerek yok.ya da yığacan vst leri pc ye zaten onlar direk en kaliteli şekilde sample edilmişler çok detaylı modüle edilmişler enstrumanın kendini çalışyor doğallığını yakalamak adına uğraşmışlar.on numara kayıtta yaparsın seste editlersin.bence içinde ses olan midi klavye almak gereksiz....

cevap icin teşekkürler.

bütçen ne kadar bilmiyorum ama novation SL MK II serisine bak.bende 49 tuşlusu var.ribbon var alette.malzeme süper kalite tuşesi falan onbir numara.birde sürgü ve potlarına dokununca kumanda ettiği parametreyi seçiyor aranmaktan kurtarıyor direk otomatik seçiyor dokununca.bu özelliğini açıp kapatabiliyorsun aynı zamanda..şiddetle tavsiye edilir...

bu cihazı daha önce hiç görmemiştim sizin tavsiyeniz üzerine ciddi şekilde araştırdım olumlu yorumlar aldım.. ben bütçemi 2.000 tl ye kadar da çıkartabilirim. ama 1500 tl yi geçmesede benim açımdan iyi olur. fiyat aralığını bu şekilde düşünürsek novation SL MK II iyi bir seçim olur mu yoksa daha farklı ürünlerde var mı?

Bu videonun sonunda 3 tane usb midi keyboard örnek gösteriyorum

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=zCaEkl1gl84]EKM-512 Part1 - YouTube[/ame]