• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

mce explorer yardım

bsozeray

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Enst.
korg pa80
arkadaslar merhaba,

bende flash kart okuyucu ve mce programı var.
.bin olan dosyarı program iile karta atıp,setleri(global-performans-style...) diskete atıp orgumda kullanabliyorum. fakat sitelerde .bin dosyalardan yok veya bulamıyorum.
.crd olan 11 parcalık dosyaları karta nasıl atmam gerekiyor? .bin bulamıyorum cünkü.

bilgisi olan varsa yardım edebilirseniz sevinirim.

not: .crd dosyalarını tek tek yükledim flash karda ama orgda olmadı...

Cevap: mce explorer yardım

.crd dosyaları 16 mb lik .bin dosyalarının 1.44 mb boyutunda (disket) halidir.

crd dosyalarını ancak org yardımıyla karta yukleyebilirsiniz. orgda kart oluştururken sırasıyla disketleri ister sizden. başka türlü yolu yoktur..

. bin dosyalarını tek seferde mce programıyla rahatca kartınıza yükleyebilirsini. .bin dosyası aslında kart formatı değil bir tür sıkıştırılmış image dosyasıdır. mce bunu açarak karta yükler.

kart için gerekli . bin dosyalarını internette mce olarak aratırsanız rahatca bulabilirsiniz pek çok sitede mevcuttur. mce dosyası şeklinde aratmanızı tavsiye ederim..

örnek arama-------> pa 80 ..... kart mce gibi...

noktalı yere istediğiniz kart ismini yazınız..

Şenlikçi kardeşimin dediklerine aynen katılıyorum. Diğer yandan biliyorsunuzki Card Backup larını emeğe saygı ilkesi ile sitemizde paylaşmak yasaktır bu nedenle kart kopyalamak işlemini ve Backup paylaşımını yapamıyoruz Saygılarımla,

sevgili Muzaffer hocam formda yapmış olduğunuz bilgi paylaşımlarından dolayı size teşekkür ederim. Benimde küçük bir sorunum var. İnşallah benim sorunumu da çözeceğinize inanıyorum. Sorunum şu ki bu mce card explorer programını win xp sp3 yüklü masa üstü pc ye kuruyorum. Kurmadan önce tabiki kart okuyucuyu pc nin içindeki slot a taktım. program kurulumundan sonra açmaya kalktığımda maalesef açılmıyor. Sanki programın key kodunu girmemizi istiyormuş gibi bir uyarı sayfası geliyor tamam demekten başka çaremiz olmadığı için tamam diyoruz ve program direk kendini kapatıyor. Bu konuda fazlaca araştırma yaptım ancak somut bir şey bulamadım. Bu durumu sizden başka birinin çözemiyeceği kanaatindeyim. Yardımlarınızı ve değerli fikirlerinizi bekliyorum. Tekrar teşekkür ederim. İyi formlar sağlıcakla kalın lütfen

Aynı sorunu bende yaşamıştım muzaffer hocam bi yöntem söylemişti bana programı aç bi pencere çıkar ok bas kartı ondan sonra tak kardeşim kartsızda ayı şekilde kapanıyorsa program kullandığın windows sürümüyle uyumlu değildir yada program açılıp kartını görmezse ozamanda mce programına kartını manuel tanıtman lazım onuda ben bilmiyorum ilk söylediğimi yap sen çünkü ben o şekilde halletmiştim manuel kart tanıtmayı hocam size ayrıntılı bi şekilde anlatacaktır

arkadaslar merhaba,

bende flash kart okuyucu ve mce programı var.
.bin olan dosyarı program iile karta atıp,setleri(global-performans-style...) diskete atıp orgumda kullanabliyorum. fakat sitelerde .bin dosyalardan yok veya bulamıyorum.
.crd olan 11 parcalık dosyaları karta nasıl atmam gerekiyor? .bin bulamıyorum cünkü.

bilgisi olan varsa yardım edebilirseniz sevinirim.

not: .crd dosyalarını tek tek yükledim flash karda ama orgda olmadı...

Kardeşim crd dosyası disketlerle org üzerinde karta yüklenebilir yüklenmiyorsa şayet kartın kilitlidir ilk önce kartının kilidini kaldırman gerekir bunuda org üzerinde disket yardımıyla yapabilirsin yada mce programında kartını sıfırlayıp kartını boş bi şekilde orga takıp crd dosyalarını yükleyebilirsin fakat şunu belirteyim crd ile yükleme yapmadan önce orguna format atıp v3.6 yükleyip tertemiz yeni setini yükle aksi taktirde kalıntı dosya artıkları orgta yer kaplayabilir bildiğimiz üzere korg pa80de hafıza sorunu var bunuda değerli üstadlarımızın ayrıntılı şekilde anlattığı linklerde bulabilirsin saygılar

Aynı sorunu bende yaşamıştım muzaffer hocam bi yöntem söylemişti bana programı aç bi pencere çıkar ok bas kartı ondan sonra tak kardeşim kartsızda ayı şekilde kapanıyorsa program kullandığın windows sürümüyle uyumlu değildir yada program açılıp kartını görmezse ozamanda mce programına kartını manuel tanıtman lazım onuda ben bilmiyorum ilk söylediğimi yap sen çünkü ben o şekilde halletmiştim manuel kart tanıtmayı hocam size ayrıntılı bi şekilde anlatacaktır

program açılırken zaten direk regıster kodu istermiş gibi bir hatayla açılıyor tamam dediğimizde program tekrar kapanıyor. Yani program kendinde hiç bir şekilde ayar yaptırmıyor. Cevabınız ve ilginiz için teşekkür ederim. Umarım bir üstadımız yardımcı olur. saygılar ve iyi formlar

aslında ben MCE den pek anlamam çünkü bu şekilde hiç yükleme işi yapmadım sadece varsayımlar üzerinden açıklamalar yapmışımdır. Diğer türlü disketler ile veya Harddisk üzerenden nasıl yapılır çok iyi biliyorum bu nedenle eğer bildiğim şekilde kart yüklemesi gerçekleştirmek istiyor iseniz bana orgunuzda Harddisk varmı yokmu belirtmeniz yeterli. Ve ya İstanbul da iseniz bana orgunuzu kartınızı getirin dilediğinizi tamamen ücretsiz ve öğreterek gözünüz önünde size yükler teslim ederim. Amaç dostluk ve paylaşım olsun. Kolay gelsin Saygılarımla,

program açılırken zaten direk regıster kodu istermiş gibi bir hatayla açılıyor tamam dediğimizde program tekrar kapanıyor. Yani program kendinde hiç bir şekilde ayar yaptırmıyor. Cevabınız ve ilginiz için teşekkür ederim. Umarım bir üstadımız yardımcı olur. saygılar ve iyi formlar
Biliyorum birsürü xxx xxx xxxx yazıyor o işletim sisteminzle uyum sağlamadığı için bu şekilde hata veriyor google'da aratırken işletim sisteminizin ismini yazarak aratın örnek veriyorum Windows xp mce programı bende çok uğraştım kartı takıyorum driver istiyor bulamıyorum halbuki drivere falan ihtiyaç yok programı aç ok yazan kutucuk çıkar bas ona program açıldıktan sonra tak kartını en üstte göreceksin zaten kartını okuyacak bu arada driver ye inatlaşırsa bilgisayar senle iptal de :)

aslında ben MCE den pek anlamam çünkü bu şekilde hiç yükleme işi yapmadım sadece varsayımlar üzerinden açıklamalar yapmışımdır. Diğer türlü disketler ile veya Harddisk üzerenden nasıl yapılır çok iyi biliyorum bu nedenle eğer bildiğim şekilde kart yüklemesi gerçekleştirmek istiyor iseniz bana orgunuzda Harddisk varmı yokmu belirtmeniz yeterli. Ve ya İstanbul da iseniz bana orgunuzu kartınızı getirin dilediğinizi tamamen ücretsiz ve öğreterek gözünüz önünde size yükler teslim ederim. Amaç dostluk ve paylaşım olsun. Kolay gelsin Saygılarımla,

Teşekkür ederim hocam. Allah razı olsun ben Eskişehir deyim. Artık buralardan birilerini bulup halledeceğiz. Sevgi ve Selamlar. :)