• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

merhaba arkadaslarKorg pa80 kullananvarmi? yardim lazimrica etsem

Cevap: merhaba arkadaslarKorg pa80 kullananvarmi? yardim lazimrica etsem

cıhazı eve getırınce vıdeo hazırlar sana bi şekilde ulaştırırım

arkadaslar bende klavye lastigi tozlanmis acip temizlemek istiyorum bunun bi videosu fhlan varmi?
Bence çok acemi olduğun belli. Klavye lastiği tozlanmış diyenler, tuşlardan ses gelmediği için belirtmiş. Haksızmıyım? Şimdi senin yapacağını videodan daha iyi olmasada anlatmaya çalışacağım. Her org hemen hemen aynıdır diye yola çıkarak. Orgu ters çevir yatır. Vidaları sökerek bir kap içinde biriktir. Alt kapağı söktükten sonra tuşların dizildiği aksamın vidalarınıda sök ve onunda vidalarını ayrı kapta biriktir. Ortaya o gördüğün oktav oktav dizilmiş lastikleri göreceksin. (bazı orglarda kısmen bütündür). Bu lastiği çıkar ve bol sabunlu. deterjanlı suyla veya alkol (kolonyada olur) bir güzel temizle. Aman, aman kurutmayı unutma.Bezle kuruladıktan sonra saç kurutmaylada kurut. Sonra yerine eskisi gibi monte et. Vidalarıda kap sırasına göre takmayı unutma. Aslında çok basit. Ama hiç becerin yoksa bir anlayanla yapmanı tavsiye ederim. Kolay gelsin.

Kolanyayla silebilirsin içi çok pislenmediyse demekki tozdan degil silmek gecici çözümdür lastiklerin altindaki karbon özelligini yitirmişse fazla bi ise yaramaz bi sure sonra yine basmaz en guzeli lastikleri komple degistirmek yada lastiklerin altina sivi karbon surmek arabalarin arka camlarindaki rezistansi tamir eden sivilarda olabilir en iyisi lastik değiştir.

O zaman Mert Müziğe baş vuracaksın. Lastiklerin değişmesi gerekiyorsa. Pa 80 doktoru adam adeta duyduğumca.