• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

midiyi pc de dinleyebilmek

ümitdönmez54

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
korg pa80
öncelikle herkese selamlar sevgiler..
siz değerli trakya müzik sakinlerine bi sorum olucak.
şimdi ben g600 pa80 ve pa800 de çaldırdığım midileri bilgisayarımda sanki bir mp3 şarkısı gibi normal bir şarkıymış gibi çaldırmak istiyorum. midiyi vinamp a atıp playa bastığımda çalıyor fakat değişik seslerle enteresan bi şekilde çalıyor. istediğim şey; pa80 de çalınmış pa80de dinlediğim midi yi , aynı orgta dinlediğim gibi bilgisayarımda dinlemek istiyorum. bana yardımcı olurmusunuz.
SAYGILARIMLA..

Cevap: midiyi pc de dinleyebilmek

ben de bir ara bunu denemiştim org da komalı yapıyorum pc de komasız çıkıyor onun dışında sesler aynıydı.

Bu şekil dinleyemezsiniz.Basitçe ; MIDI sesleri GM modunda bir kaynaktır.Bizler bu kaynağı orglarımızdaki sesler ile başka seslere çeviririz.Ama bu kaynağı okuyan diğer sürücüler GM modunda okur.Bunun çözümü orgdan pc ye senkronize real time kayıt yapmaktır...

ozaman sorumu şöle değiştireyim. org uma disketi taktım midiyi çaldırıyorum onu pc ye kaydetmen gerekiyor çalarken kayıt nasıl yaparım. pc me mp3 yada vinamp ın okuyabileceği şekilde nasıl ve hangi kayıt programıyla kaydederim.

Forumda bir çok kayıt programı mevcut..

Mesela

Orgu pc ye bağlayıp uygun programı kullanarak kayıtlarınızı yapabilirsiniz...